На Житомирщині відбувся круглий стіл з питань протимінної діяльності. Під час заходу разом з представниками ДСНС, військовими, департаменту цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської ОВА, приватними компаніями, які спеціалізуються на розмінуванні, проаналізували поточну ситуацію та визначили першочергові кроки задля прискорення очищення території області від вибухонебезпечних предметів.
Про це 23 жовтня повідомив начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.
«Питання протимінної діяльності є вкрай актуальним для України та зокрема й нашої області та залишатиметься таким ще довго. З початку війни Житомирська область зазнала жорстких обстрілів, об’єктів критичної інфраструктури, житлових будинків, лісових масивів та сільгоспугідь. Особливо постраждали 9 деокупованих населених пунктів Народицької громади, які були щільно заміновані», - повідомляє Бунечко.
Житомирщина має значні напрацювання в галузі розмінування. Минулого року на території області відбувся захід, присвячений сучасним технологіям, які використовуються для виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів. В ньому взяли участь американський бізнесмен та меценат Говард Бафет,керівництво Уряду, компаній, що виробляють дрони та додаткове обладнання. Крім того, наша область стала першою, де гуманітарне розмінування закуповується на відкритому тендері. А наш земляк, Герой України Ігор Герасименко зараз очолює підкомітет Верховної Ради з питань протимінної діяльності.
«Ми проводимо активні роботи з очищення цих територій. Вже розміновано понад тисячу гектарів та знищено більше ніж 14 тисяч одиниць боєприпасів. Лише за перше півріччя 2024 року піротехніки здійснили 148 виїздів, очистивши майже 20 гектарів і знешкодивши понад 3 тисячі боєприпасів», - розповів начальник Житомирської ОВА.
Також фахівці-піротехніки з нашої області постійно допомагають з розмінуванням у Донецькій, Харківській та Херсонській областях.
«Загроза не зникла — ворог продовжує обстріли, залишаючи на території області уламки шахедів, ракет і касетні боєприпаси, що збільшують площі забруднення вибухонебезпечними предметами. Ми маємо працювати разом, адже кожен вчасно виявлений боєприпас те врятоване життя та здоров’я наших громадян», - підкреслив Віталій Бунечко.
Нагадаємо, 1 травня Житомирська ОВА підписала меморандум з новоствореною фірмою, яка займається гуманітарним розмінуванням.
Як повідомляв Житомир.info, 26 вересня 2024 року у Верховній раді інформували, що держава буде компенсувати частину або повний об’єм витрат на розмінування земель стратегічних підприємств та сільськогосподарських земель. Такий підхід повинен суттєво прискорити очищення земель на тих ділянках, на яких це можливо.