Місто

Громадська організація скаржиться на вчительку житомирського ліцею, яка вимагає від дітей говорити українською

25 October 2024, 18:10

Мовний скандал у житомирському ліцеї №25. Днями у соціальних мережах почали публікувати дописи з фотографією скарги від Житомирської міської дитячої громадської організації «Все робимо самі» до департаменту освіти, у якій просять відсторонити вчительку від роботи, мовляв, та психологічно тисне на дітей, які спілкуються російською.

25 жовтня журналістам Житомир.info Богдан Купчинський, який є головою правління даної громадської організації, прокоментував ситуацію.

«Моя думка полягає в тому, що потрібно дітей захищати від подібних вчителів, які насильно хочуть навіювати українську мову, яка їм поки що непритаманна, бо це російськомовні діти, які вчаться в цьому класі. Вона образила не мою дитину, а інших дітей. І наша організація звернулася зі скаргою до департаменту освіти, щоб вчителька заохочувала, але в жодному разі психологічно не давила. Ось вам моя позиція! Моя дитина підтвердила, що вчителька кричить на дітей, відповідно, що вона не розуміє мову вбивців. А ви, як журналіст скажіть, що таке мова вбивць? Це ножі, це танки - це раз. По-друге, скільки у нас сьогодні російськомовних військових захищає Україну? То що, вони вбивці?», – говорить голова правління Житомирської міської дитячої громадської організації «Все робимо самі» Богдан Купчинський.

За словами Богдана Купчинського, він також надіслав скаргу освітньому омбудсмену, а після того, як почав отримувати погрози, звернувся й до поліції.

«Погрози з різних телефонних номерів (ред. почали надходити). Я звернувся до поліції з проханням розслідувати дану справу. Це пов'язано з даною вчителькою, тому що маса бруду виллялася. Вона дає мої номери телефонів. Я звернувся з проханням до освітнього омбудсмена, бо зараз тільки департамент там заворушився, ще заворушиться освітній омбудсмен. Тому що згідно з Конституцією України ще ніхто її не поміняв досі, у ст. 10 Конституції України чітко прописано, що держава Україна захищає російську мову в тому числі, інші мови національних меншин, українську мову, в тому числі російську мову. Вчителька мала б заохочувати, а не кричати. Мала б вибачитися перед дітьми, переді мною не потрібно вибачатися за те, що купа бруду виллялася, чи людям роздає мій телефон, поліція все це з’ясує, я на це маю надію», – сказав голова Житомирської міської дитячої громадської організації «Все робимо самі» Богдан Купчинський.

Ми завітали у ліцей №25. Вчителька Олена Федченкова говорити з журналістами була неналаштована, проте зазначила, що скарга беззмістовна.

«Мені немає чого коментувати, тому що скарга беззмістовна», – сказала вчителька англійської мови ліцею №25 Олена Федченкова.

Натомість директор ліцею №25 Іван Денисюк розповів, що чоловік вчительки зараз захищає Україну, а позицію Олени щодо мови спілкування в освітньому закладі підтримують. Крім того, директор зазначив, що скарги від батьків не отримував.

«Батьки не зверталися. З даною скаргою взагалі батьки даного класу не зверталися до адміністрації ліцею. В державних закладах освіти згідно зі статутом ліцею, мова викладання, і навіть під час перерви, тільки – державна, тобто українська мова. Відповідно скарги, яка шириться ЗМІ, що вчителька змушує (ред. говорити українською), але вчителька не змушує звісно, і ніяких підвищень голосу до дітей не було. Вона просто виправляє дітей, в посадових інструкціях вчителя це є. Ніяких звільнень не буде, тому що державна мова в закладах освіти українська, ще раз повторюсь», – каже директор ліцею №25 Іван Денисюк.

В департаменті освіти повідомили, що дійсно отримали скаргу від громадської організації. Щодо мовного питання, то вони підтримують вчительку, а ось чи був здійснено психологічний тиск на дітей будуть з'ясовувати.

«Сьогодні ми говоримо про війну, яка триває з 2014 року, про вторгнення російських військ на територію України з 2022 року. Тому є питання до голови громадської організації Богдана Купчинського, який дуже багато з нами працював. Чому саме він захищає нацменшини, як він їх назвав, російські. Це діти ліцею № 25. На сьогодні ліцею № 25 немає, його зруйнувала російська федерація. Ми розділили це питання. Ми за те, що вчителька вимагає дотримання норми державної мови в умовах освітнього процесу. Далі, якщо був якийсь тиск з боку (ред. вчительки), або психологічний тиск, або булінг, або ще якесь явище, що дитину переслідували, або дитині не давали можливість себе проявити, тоді це буде розслідування, але чисто психологічних фактів, які відбулися. Там не мовне питання. Там питання, чи порушувала вчителька психологічний тиск на дітей», – розповіла завідувачка науково-методичного центру департаменту освіти Тетяна Мяновська.

Нагадаємо, сьогодні, 25 жовтня, вчителі та учні 5-11 класів ліцеї №21 доєдналися до написання радіодиктанту національної єдності.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ліцей скарга українська мова вчитель Федченкова Купчинський мовний закон мова ліцей №25  
Матеріали по темі