Влада

​Пояснення для житомирян щодо повісток поштою: хто формує списки та яка відповідальність за неявку

1 November 2024, 18:03

Постановою №1147 від 8 жовтня 2024 року Кабмін ввів нові правила вручення повісток поштою. Тепер повістка ТЦК прирівнюється до судової, тому військовозобов'язаний має забрати її протягом трьох днів.

У Житомирському обласному ТЦК та СП 1 листопада розповіли, хто формує списки тих, кому надсилають повістку поштою, та коли вона вважається врученою.

«Списки формуються автоматично системою «Оберіг» відповідно до критеріїв, які визначає Генеральний штаб ЗСУ. Це робиться централізовано по всіх областях, обласних і районних ТЦК та СП. Визначено два моменти вручення повістки. Перший – це особа прийшла, отримала повістку, тобто відправлений конверт, і в корінці поставила свій підпис про те, що вона отримала поштове відправлення. Другий випадок, коли особа не отримала поштові, відправлені. Таке відправлення також вважається врученим особі після того, як пройшло три дні з моменту надходження», – розповідає старший офіцер юридичної служби Житомирського обласного ТЦК та СП Дмитро Молот.


Повістку потрібно забирати на відділенні пошти, або її принесе листоноша - пояснюють в ТЦК та СП.

«Усі поштові відправлення направляються рекомендованими листами і фізичне їх поміщення в скриньки неможливе. Лист очікує на відділенні пошти, в скриньки можуть надходити повідомлення про надходження листа на пошту», – говорить Дмитро Молот.

Адвокат Вадим Ковальчук розповів, яка відповідальність за неотримання та неявку за повісткою, яку надіслали поштою.

«Відповідальність за неотримання повістки встановлена ч.3 ст.210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і у військовий період становить – від 1000 до 1500 неоподаткованих мінімумів громадян, це від 17 000 до 25 500 грн. З негативного бачу те, що надсилання повісток «Укрпоштою» покладає великий обов'язок їх вручення та доставлення саме на працівників пошти. Думаю, всі громадяни чітко розуміють, як зараз працює «Укрпошта», пересувні відділення та листоноші, особливо в сільській місцевості», – пояснює адвокат Вадим Ковальчук.

В ТЦК та СП кажуть, що поважними причинами неявки за повісткою є: стихійні лиха, бойові дії, сімейні обставини, проте військовозобов’язаний повинен повідомити про це.

Нагадаємо, 3 липня 2024 року заступник Житомирського міського голови Олег Смаль повідомив, що Житомирська міська рада у співпраці з територіальним центром комплектування та соціальної підтримки відправлятиме листи з повістками військовозобов'язаним.

Як повідомляв Житомир.info, 2 квітня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон про зменшення віку для мобілізації з 27 до 25 років.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: повістка ТЦК військовозобов'язаний  
Матеріали по темі