Місто

Житомирський ліцей став одним з 30 амбасадорів реформи старшої школи

7 November 2024, 16:22

Ліцей №12 ім. С. Ковальчука став амбасадором програми впровадження профільної середньої освіти.

Про це 7 листопада 2024 року повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.

Ініціатором проєкту виступило Міністерство освіти і науки України спільно з міжнародною благодійною організацією Save the Children. Метою програми є створення сучасної освітньої моделі та розробка рекомендацій для реформи старшої школи.

«Наш ліцей став одним із 30 навчальних закладів України, які впроваджують профільну освіту в старшій школі. Зараз керівництво ліцею та 12 учителів проходять навчання з упровадження гуманітарного профілю в освітній процес для старшокласників. Учні вивчатимуть іноземні мови, українську філологію та суспільні науки. До навчання в нашому ліцеї також долучатимуться учні з інших шкіл міста», - зазначив директор ліцею №12 Олександр Голяченко.

Навчання для директорів та педагогів ліцеїв-амбасадорів охоплює фандрейзинг, менеджмент, командну роботу та стратегічний брендинг. Програма також надає учасникам знання для підтримки емоційного добробуту колективів в умовах війни.

Житомирський ліцей №12 поступово впроваджуватиме нові підходи у навчальний процес. Це допоможе створити комфортне освітнє середовище, де учні отримуватимуть якісні знання й навички для успішної самореалізації.

Про старт навчання для директорів ліцеїв, які першими впроваджуватимуть реформу старшої школи, 6 листопада повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

«Очільники й очільниці 30 ліцеїв — амбасадорів реформи старшої школи — узяли участь у програмі для освітніх управлінців, яку підготувало МОН спільно з Міжнародним благодійним фондом savEd. Мета програми — надати ті навички, які потрібні управлінцю ХХІ століття, зокрема, із фандрейзингу, менеджменту, взаємодії в команді, найму персоналу тощо. Саме ці ліцеї першими проходять шлях підготовки до трансформації, щоб у вересні 2025 року розпочати пілотування реформи в різних регіонах. Учителі й адміністрація цих ліцеїв стануть менторами для педагогів майбутніх пілотних закладів. А в 2027 році реформа охопить усі ліцеї України. Протягом навчальної програми педагогічні колективи готують проєкти, які бажають утілити в закладах для поліпшення умов навчання», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що передбачає реформа старшої школи, яка запрацює в Україні з 2027 року в жовтні пояснило МОН.

Як повідомляв Житомир.info, розпорядження начальника ОВА від 19 липня 2024 року у Житомирській області затвердили прогнозовану мережу закладів середньої загальної освіти, які стануть профільними ліцеями, зокрема, у Житомирській міській громаді буде п’ять профільних ліцеїв: ліцей №1, ліцей №12, ліцей №25, науковий ліцей Житомирського державного університету імені Івані Франка, науковий ліцей Державного університету «Житомирська політехніка».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: освіта ліцей МОН профільний ліцей реформа ліцей №12 Голяченко 
Матеріали по темі