Повна зала людей та гучні оплески: саме так 10 листопада в одному з кінотеатрів Житомира стартувала прем'єра фільму «Буча».
У фільмі розповідається справжня історія громадянина Казахстану Костянтина Гудаускаса, який під час окупації Київщини вивіз понад дві сотні мирних жителів. Головна ідея фільму – об'єднати українців, говорить режисер.
«Фільм – це машина часу, яка повертає глядача на початок війни та показує, як ми всі об'єдналися, і на скільки це потрібно нам саме зараз. Це історія на реальних подіях, яка об'єднує українців і повертає їх на початок війни. Цей фільм має лікувальний характер, бо багато людей бояться чути про слово «Буча», адже це для них є тригером. Потрібно йти у свої страхи, перепроживати їх та жити сильним життям, наповненим любові. Коли ти не робиш цього, ти живеш зі страхом, і в тебе немає сил, а коли сил немає, то ти не можеш рухатись далі. Ми не розуміємо, коли закінчиться війна, і всім нам потрібні сили», – каже режисер фільму «Буча» Станіслав Тіунов.
Над створенням фільму почали працювати 2,5 роки тому. Глядачів закликають бути уважними під час перегляду, адже у фільм заклали подвійні сенси.
«Знімали ми 2 місяці, це було 38 знімальних днів. Підготовка до фільму була майже рік. Коли Київ та область були деокуповані, ми вже почали підготовку до цього процесу. З моменту, як почався творчий процес і до того, як ми зараз на прем'єрі у Житомирі, це зайняло 2,5 роки. У фільмі є другий шар сенсів. Ми надихалися Данте Аліг'єрі й кожен герой фільму проходить через 7 смертних гріхів. Шукайте знаки й символи у фільмі, та діліться у Facebook й Instagram, бо тут є інший сенс», – сказав режисер фільму «Буча» Станіслав Тіунов.
Анастасія Нестеренко грала роль дівчини, яка постраждала через насилля окупантів.
«По-перше, було важко погодитися на цю роль, бо це досить відповідально, як мінімум. По-друге, ці сцени дуже емоційно важкі, тому доводилося знаходити сили в собі, щоб це все відіграти. Розкажу про свої почуття, коли я переглянула фільм, мені згадалося все те, що відбувалося на початку повномасштабного у 2022 році. Я задумалась над тим, чи достатньо я роблю зараз, щоб такого не відбувалося. Мені здається цей фільм може наштовхнути на такі думки й ми знову згуртуємося всі разом та почнемо з новими силами боротися проти нашого ворога», – каже акторка Анастасія Нестеренко.
Актори закликають українців переглянути фільм.
«Дивитися потрібно, щоб ми знали, що нас буде очікувати, якщо, не дай Боже, ми зневіримося й перестанемо підтримувати Збройні сили. Зйомки були цікаві. Тема була дуже болюча, тому що цей фільм з історії, все на реальних подіях. Це документальна історія зіграна акторами. Це 2023 рік, ми знімали в Бородянці, Бучі, тобто в тих містах, де дуже постраждали від окупації», – каже актор Сергій Смеян.
Наразі фільм «Буча» можна переглянути в усіх українських кінотеатрах. Як розповіла творча група, у 2025 році стрічку покажуть в країнах Європи, а також в Канаді.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі 31 серпня 2023 року відбувся прем’єрний показ пригодницько-історичного екшену «Довбуш» за участю режисера та продюсера кінострічки.