Нове обладнання для лікування серцево-судинних захворювань придбало КП «Лікарня №2 імені В.П. Павлусенка». Новий ангіограф надасть більше можливостей для діагностики та оперативного втручання хворих, говорять у медичному закладі.
«Основні процедури, які будуть проводитися за допомогою ангіографа – це кардіологічні, на другому місці нейрохірургічні процедури. Якщо говорити про загрозливі стани – це гострий інфаркт міокарда та гострий мозковий інсульт. Це дві великі проблеми, які мають лікуватися сучасними методами, і зазвичай без сучасного обладнання у вигляді ангіографічної системи – це неможливо. Наші спеціалісти за допомогою ангіографічного обладнання можуть вилучити тромб з головного мозку. Це дуже прогресивна методика, вона не може бути застосована всім, але є певний контингент хворих, яким вона буде застосована, і це значно зменшує їхню смертність та інвалідність», – розповідає завідувач кардіологічного центру КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» ЖМР Олесь Кутній.
Наразі ангіограф не працює, тому що тривають ремонтні роботи в операційній, де його планують встановити. В лікарні говорять, що нове обладнання має запрацювати через три місяці.
«Вартість ангіографа разом з ремонтними роботами – 57 млн грн, з них 10 млн грн нам відшкодує місто, а 47 млн грн ми беремо в кредит. Мені здається, в межах трьох місяців ми зможемо запрацювати на новому ангіографі», – сказав завідувач кардіологічного центру КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» ЖМР.
У лікарні є ще один ангіограф, який придбали у 2021 році. Як пояснює завідувач кардіологічного центру, одного апарату не вистачає на ту кількість пацієнтів, які потребують оперативних втручань та діагностики.
«Повинно бути два ангіографи. Тому що, коли привозять відразу пацієнтів з інфарктом та інсультом, вони повинні одночасно поступити на операційний стіл. Коли є лише один ангіограф, то ми розуміємо, що хтось буде в черзі. Якщо говорити за десять місяців, то близько 1 500 процедур зробили ангіографом», – пояснює завідувач кардіологічного центру КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» ЖМР Олесь Кутній.
У лікарні наголошують, що для пацієнтів в ургентному стані процедури на ангіографі є безоплатними.
«Оперативне втручання та діагностика при інфаркті та інсульті, яка проводиться за допомогою ангіографічного обладнання є безкоштовною», – сказав Олесь Кутній.
Нагадаємо, 8 листопада пресслужба Житомирської міської ради повідомляла, що у КП «Лікарня №2 імені В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради з’явився ще один ангіограф. Придбати, встановити обладнання та завершити реконструкцію приміщення мали до кінця 2024 року.
Як повідомляв Житомир.info, на позачерговій сесії міської ради 23 травня цього року КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» дозволили взяти кредит на придбання нового ангіографа та реконструкцію приміщення, де буде встановлено обладнання: сума цільового кредиту не перевищує 57 млн грн, 10 мільйонів на перший внесок виділили з міського бюджету.
24 червня лікарня №2 оголосила тендер на реконструкцію 1-го поверху будівлі хірургічного корпусу з придбанням та встановленням ангіографа з очікуваною вартістю 57 млн 443 тис. 232 грн. Єдиним учасником і переможцем стала ПРБФ «Комунальник» з пропозицією 57 млн 134 тис. 137 грн – на 309 тисяч менше стартової ціни. Тендерна документація передбачає придбання устаткування – системи ангіографічної інтервенційної (в конфігурації з системою візуалізації на базі кольорового 58’ монітору високого розрізнення – монопланова ангіографічна система преміального класу для проведення повної ангіографічної діагностики та інвазивного лікування пацієнтів в розширеній комплектації для інтервенційної кардіології, нейроангіографії та загальної ангіографії).