Житомирське ТТУ навчає працівників кермувати пасажирськими автобусами. Через дефіцит водіїв автобусів, спричинений мобілізацією працівників-чоловіків до лав ЗСУ, Житомирське трамвайно-тролейбусне управління (ТТУ) додатково навчає своїх працівників для здобуття категорії D. Навчання фінансує підприємство. З тих, хто навчається, більшість — жінки, які мають досвід кермування електротранспортом.
Про це 20 листопада повідомила пресслужба Житомирської міської ради.
«Програма стартувала півтора місяця тому, і зараз 30 осіб, поділені на групи, опановують нову професію. Для отримання категорії D їм необхідно скласти теоретичний іспит у регіональному сервісному центрі та пройти визначену кількість годин практичного водіння з іспитом. У місті можна зустріти автобуси з написом «навчальний». Перша група, яка вже успішно склала теоретичний іспит, проходить практику. До кінця року дві групи завершать навчання та отримають право керувати пасажирськими автобусами — одним із найскладніших видів транспорту», - йдеться в повідомленні.
У парку рухомого складу ТТУ — 42 автобуси. Не всі працівники, які завершать навчання, одразу перейдуть із тролейбусів на автобуси. На підприємстві зазначають, що рішення ухвалюватимуть за потреби. Зокрема, під час відключення електроенергії, коли електротранспорт не працює, на маршрути випускають більше автобусів.
Це допоможе забезпечити стабільну роботу громадського транспорту в умовах викликів воєнного часу.
Нагадаємо, Уряд запускає проєкт з навчання за державний кошт жінок професіям, в яких традиційно домінували чоловіки. Українки зможуть опанувати понад 30 професій та працевлаштуватись в сферах, де вони були менше представлені. Рішення ухвалив Кабінет Міністрів України на засіданні 15 листопада.
Як повідомляв Житомир.info, у липні 2024 року комунальники розповідали журналістам Житомир.info, що через дефіцит більш ніж половина водіїв тролейбусів – це жінки.