Олександр – ветеран війни, який втратив обидві ноги. Чоловік користується автомобілем, але припаркувати свій транспорт не завжди виходить, адже, за його словами, у Житомирі є проблеми з облаштуванням паркомісць для людей з інвалідністю.
«Це паркувальне місце на вулиці Кибальчича. Коли я вчора тут проїжджав, то побачив, що тут позамальовували місця для людей з інвалідністю, залишили тільки одне місце у кутку. Хоча раніше усі ці місця були для людей з інвалідністю. Напевно, вистачає одного місця для усіх нас», – ділиться ветеран війни Олександр Кондратенко.
2 грудня патрульна поліція та представники профільного управління Житомирської міськради разом з ветераном перевірили дві адреси, де б мали були облаштовані спеціальні стоянки.
«Відповідно до норм повинно бути облаштовано 10% від загальної кількості паркомісць на майданчику. В цьому випадку (ред. вул. Кибальчича), ми порахували у нас тут є 19 паркомісць, то хоча б одне повинно бути для осіб з інвалідністю, і воно тут є. Але краще було б облаштувати два паркомісця для людей з інвалідністю», – розповідає головна спеціалістка управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Марина Поплавська.
Олександр наголошує, що місця для стоянки для людей з інвалідністю ширші за інші, саме завдяки цьому водій може вийти з машини.
«Чому ширші, я поясню. Тому що, коли я припаркувався і є збоку припаркований автомобіль, щоб я міг відкрити двері й спокійно вийти», – демонструє ветеран війни Олександр Кондратенко.
Правоохоронці ж говорять, що найчастіше водії, які займають паркувальні місця призначенні для людей з інвалідністю, виправдовуються тим, що вони відійшли лише на секунду. Ба навіть під час перевірки поліцейські оштрафували правопорушника.
«Водій, який керував транспортним засобом Peugout, здійснив зупинку на місці для людей з інвалідністю не маючи відповідного посвідчення. Тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч. 6 ст. 122 (Зупинка чи стоянка транспортних засобів на місцях для осіб з інвалідністю) КУаП. На даний час особа припинила правопорушення, перегнала автомобіль, ми виносимо постанову за порушення правил дорожнього руху. Особа сплачуватиме штраф у розмірі від 1020 грн до 1700 грн», – говорить інспектор роти №2 управління патрульної поліції в Житомирській області Олег Гетьман.
Також фахівці оглянули парковку біля ТЦ «Епіцентр», там паркувальні місця для людей з інвалідністю позначені усім необхідним.
«Як ми бачимо, тут велика кількість паркомісць для людей з інвалідністю, вони виділені окремим кольором. Найголовніше – тут є знак, який показує – це парковка для людей з інвалідністю», – говорить начальник управління у справах ветеранів війни Житомирської міської ради Андрій Забігайло.
Хоча позначати паркомісця для людей з інвалідністю лише дорожньою розміткою не є порушенням, фахівці все ж рекомендують додатково встановлювати відповідний дорожній знак з табличкою.
«Краще робити разом з дорожніми знаками й табличкою, бо в зимовий період випадає сніг, розмітку може бути не видно. Щоб водій бачив, що це місце для людей з інвалідністю краще позначати табличками. У Житомирі облаштовано 907 паркомісць, з яких 10% для осіб з інвалідністю. Це 90 паркомісць. Дорожні знаки «місце для стоянки» з табличками «водій з інвалідністю» вже закуплені. З наступного року ми плануємо почати їх встановлювати навпроти кожного паркомісця, яке призначене для автомобілів водіїв з інвалідністю або водіїв, які перевозять людей з інвалідністю», – каже головна спеціалістка управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Марина Поплавська.
Нагадаємо, 23 вересня представниця Урядової уповноваженої з прав осіб з інвалідністю в Житомирській ОВА Неля Ковалюк провела аудит доступності реконструйованого скверу на Мальованці.
Як повідомляв Житомир.info, 17 вересня 2024 року пресслужба Житомирської міської ради представила онлайн-мапу безбар’єрності Житомирської громади.