Здоров'я

У житомирській обласній лікарні вирішили об’єднати ортопедично-травматологічні відділення, а завідувачів перевести на посади лікарів

5 December 2024, 17:33

У Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського хочуть об’єднати ортопедично-травматологічне відділення № 1 та ортопедично-травматологічне відділення № 2 (кістково-гнійне).

Так звана реорганізація та оптимізація роботи передбачає скорочення працівників. Така новина обурила волонтерів, громадськість та й самих пацієнтів. У соціальних мережах почали з’являтися дописи на підтримку одного із завідувачів. Мовляв, відповідальний лікар, який має підхід до кожного пацієнта, потрібно недопустити закриття відділення.

Чому ж в медичному закладі прийняли таке рішення, журналістам пояснює в.о. генерального директора Олександр Веселовський.

«Коли мене призначали на посаду, переді мною поставили одну вимогу – я маю повернути статус обласної лікарні, зробити, щоб вона була надкластерною. Першочергово, з чого я почав свою роботу з ознайомлення – це з проведення аналізу роботи відділень. Найскладніші питання в діяльності нашої лікарні - це діяльність травматологічних відділень, як травматологічного відділення № 1, так і № 2. Найбільше скарг поступало по травматологічному відділенню №2. Пробували змінити роботу, мав розмову з завідувачами відділень, витратив на це близько 2 місяців, результату не добився. В першу чергу, для чого це було зроблено, річ у тому, що поділ відділень на № 1 та № 2 був умовним. Тут чиста травматологія, а там кістково-гнійна. А далі була проблема з госпіталізацією пацієнтів. Пацієнти тривалий час взагалі залишалися на коридорі, бо завідувачі не могли визначитись, де він буде лікуватися, чи в тому, чи в тому, і годинами могли знаходитися між відділеннями, без допомоги. Через це скарги були», – пояснює в.о. генерального директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Олександр Веселовський.

У зв'язку з реорганізацією шістьом працівникам повідомили про можливе звільнення з роботи за скороченням штатів. Проте в.о. генерального директора переконує, що людям запропонували інші посади в обласній лікарні.

«Завідувачам відділень були запропоновані посади лікарів-ординаторів у цих же відділеннях. Тобто вони не змінювали роботу, вони просто змінювали кабінети, в яких вони приймали. У них залишаються ті самі хворі, залишаються палати, залишається доступ до операційної. Вони втрачають статус «завідувач відділень», але вони залишаються лікарями. І ось ця маніпуляція, яка зараз пішла в інтернеті, мені дуже неприємно, бо ми не звільняємо з роботи - це зовсім різні речі. Це вже маніпуляція. Завідувач відділення №1 погодився, старші медсестри погодилися, сестри-господарки. Завідувач відділення №2 Яковлев Валерій Павлович категорично відмовився погоджуватися, ознайомлюватися. Він заявив мені так: або працює завідувачем відділення, або взагалі працювати не буде. Це був шантаж. На сьогодні це вилилося в те, що він ініціював звернення до волонтерських організацій військових, і у нас відбулися зйомки в лікарні відеофільму про те, яка погана адміністрація, як ми виживаємо людину, яка 30 років очолює відділення, це теж маніпуляція, бо відділення він очолює лише з 2019 року. Як я можу призначити завідувачем відділення завідувача, якого з 22 правників відділення підтримали лише 6 на анонімному анкетуванні, 16 осіб виразили недовіру», – пояснює керівник КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Олександр Веселовський.

Ввечері, 4 грудня, ми завітали в ортопедично-травматологічне відділення №2 (кістково-гнійне). Завідувач Валерій Яковлев був на робочому місці, розповів журналістам про свою багаторічну роботу, проте коментувати ситуацію на камеру відмовився.

Працівники відділення постійно були з пацієнтами, через завантаженість відмовили у коментарі. Натомість ті, хто проходить тут лікування та їх рідні почали запевняти, що не мають ніяких нарікань на лікарів. Почали показувати, з якими травмами поступили та переконувати, що саме завідувач відділення допоміг врятувати кінцівки.

«У мене був важкий випадок був з рукою. Чудом перевели сюди, де завдяки Валерію Павловичу мені руку врятували, і зараз я вже намагаюся проводити реабілітацію. До цього всі лікарі – лише ампутація», – ділиться пацієнт Іван.

«У мене нарікань немає, я навпаки вдячна лікарю, бо у нього (ред. чоловіка) з ногою дуже великі проблеми. Якби він потрапив не в цю лікарню, в нього наразі ноги б вже не було.Це мій чоловік, я дуже за нього турбуюся. Я тільки вдячна і хочу, щоб ця людина (ред. завідувач) працював тут надалі, допомагав хлопцям.Все те, що тут відбувається, що я бачу, не знаю чому так, мабуть, там є якісь свої моменти. Але справедливість має бути», – говорить дружина пацієнта Наталія.

Ми завітали в ортопедично-травматологічне відділення №1. Завідувача на місці не було, а інші працівники від коментарів утрималися.

Процес реорганізації вже йде, каже в.о. генерального директора Житомирської обласної клінічної лікарні. Також він не заперечує, що оптимізацію можуть провести й в інших відділеннях.

«На цей момент йде процедура злиття даних відділень. Пропозиція Валерію Павловичу залишається в силі – залишитися працювати ординатором. В інших відділеннях так само будуть проводитися заміни, омолодження складу лікарні, керівного складу лікарні, будемо міняти завідувачів відділень», – сказав в.о. генерального директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Олександр Веселовський.

Нагадаємо, колективу житомирської обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 9 вересня 2024 року представили нового керівника – Олександра Веселовського, який до цього керував КНП «Коростишівська центральна районна лікарня ім. Д.І.Потєхіна», а тепер буде т.в.о. головного лікаря обласної лікарні.

Як повідомляв Житомир.info, Житомирська обласна рада на сесії 7 березня цього року ухвалила рішення про звільнення Богдана Леськіва з посади генерального директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського»: за це проголосували 38 депутатів з 51 присутнього (всього в облраді 64 депутати). 22 березня Корольовський районний суд м.Житомира отримав позов Богдана Леськіва до Житомирської обласної ради щодо визнання незаконним та скасування рішення облради. Рішенням від 16 липня 2024 року Корольовський районний суд м.Житомира відмовив у задоволенні позову Богдана Леськіва, він подав апеляцію.

Офіційно Богдан Леськів звільнився з посади керівника обласної лікарні з 5 вересня 2024 року, за вісім місяців він отримав 256 тис. 979 грн зарплати.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лікарня відділення Веселовський травматологія обласна лікарня Яковлев лікар 
Матеріали по темі