Місто

Житомирські екологи розповіли, як перевірити законність продажу ялинки

6 December 2024, 11:46

Щороку у грудні-січні державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу у рамках операції "Новорічна ялинка" посилюються заходи державного нагляду (контролю) щодо законності заготівлі хвойних дерев, проводиться активна інформаційна кампанія серед населення.

Про це 5 грудня 2024 року повідомляє пресслужба Держекоінспекції Поліського округу.

«4 грудня здійснено перший рейдовий захід у Житомирі. Із низки перевірених локацій торгівля наразі відбувається лише на території Житнього ринку. У всіх продавців, які реалізовували новорічні деревця, наявні дозвільні документи та присутні бірки – розповідають інспектори», - йдеться у повідомленні.

Навіть за складних умов воєнного часу новорічні свята для більшості українців асоціюються з періодом особливої атмосфери, коли здійснюються мрії про найзаповітніше. І основним атрибутом цих свят залишається ялинка – жива чи штучна, але обов’язково прикрашена на свій смак, сяюча, неповторна.

Тих, хто не може відмовити собі у насолоді бачити і відчувати у своїй оселі дух живого новорічного дерева, Інспекція вкотре закликає бути свідомими і купувати сосни та ялини лише у легальних реалізаторів у визначених органами місцевого самоврядування місцях, адже це гарантія того, що ялинка не походить з зони, постраждалої в результаті аварії на ЧАЕС або інших зон екологічного лиха; є легально вирощеною на спеціальній ділянці.

Перевірити законність продажу та зрізання дерева можна за допомогою спеціальних інструментів – мобільного застосунку Ялинка.info (доступний у Google Play) та вебсайту open.ukrforest.com.

Аби перевірити законність походження ялинки, необхідно на сайті чи у мобільному додатку ввести номер прикріпленої до неї етикетки. У випадку, якщо така етикетка на дереві або ж інформація за номером в системі відсутня, – ваша ялинка може виявитися нелегальною, тоді слід попросити продавця надати відповідні документи, які підтверджують її легальне походження.

Нагадаємо, 4 грудня 2024 року у Житомирі відкрилися ялинкові базари. На вул. Небесної Сотні продавці пропонують різні види новорічних дерев на будь-який бюджет.

Як повідомляв Житомир.info, 17 січня 2024 року в рамках природоохоронної операції «Новорічна ялинка» було складено 29 протоколів про адміністративні правопорушення та притягнуто до адміністративної відповідальності 28 осіб на загальну суму 4,590 тис. грн, які наразі сплачені.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: екологи екоінспекція ялинка "Новорічна ялинка"  
Матеріали по темі