Розрахунок дебіту або ж визначення потрібного рівня продуктивності свердловини проводиться індивідуально ще на етапі планування подальших бурових робіт. Необхідні обсяги джерельної води для комфортного водозабезпечення житлового будинку та господарства визначаються майстрами не лише для правильного вибору способів буріння та відповідного водоносного горизонту, а й для придбання надійного та якісного обладнання з відповідними експлуатаційними характеристиками.
Щоб виключити будь-які ризики подібних помилок, весь процес дослідження, аналізу, планування та безпосереднього буріння свердловин Київ важливо доручати лише перевіреним та надійним компаніям. Однією з таких на території області є “Кароліна”, яку впевнено рекомендують, як нові клієнти, так і ті, хто успішно користується власною свердловиною протягом тривалого часу.
Дебіт свердловини - що це таке?
Дебітом майстри називають показник, яким характеризується кількість рідини, отриманої зі свердловини, за певний проміжок часу, наприклад, 5 літрів за хвилину (5 л/хв) або ж 5 метрів кубічних за годину (5 м.куб/год).
Правильно визначений рівень дебіту є однією з головних умов стабільного забезпечення будинку та господарства водою, особливо, якщо на території проживає велика родина та можуть використовуватися додаткові водомісткі побутові пристрої.
Що може впливати на розрахунок необхідного дебіту свердловини?
Під час визначення основних експлуатаційних характеристик майбутньої свердловини, зокрема, необхідних запасів води та швидкості її постачання, майстри в першу чергу звертають увагу на:
- загальну кількість споживачів рідини, враховуючи, що для комфортного перебування в будинку однієї особи потрібно близько 100-150 літрів води протягом доби, а тому для комфорту родини з чотирьох осіб фахівці розраховують на об’єм близько 400-600 літрів;
- кількість та частоту використання побутової техніки, наприклад, пральної машинки, для справної роботи якої потрібно 40-60 літрів рідини на один цикл, посудомийної машинки, яка використовує близько 10-15 літрів та водонагрівач, об’єм якого залежить від вибору власника, в середньому від 50 до 150 літрів рідини;
- наявність на території саду та городу, догляд за якими вимагає сезонного поливу рослин та передбачає використання 10-50 літрів на квадратний метр площі;
- наявність окремої лазні або ж, наприклад, басейну, який вимагає не лише періодичного наповнення, а й ретельного очищення.
Таких об’єктів насправді може бути набагато більше і лише кваліфіковані майстри можуть вчасно помітити та врахувати кожну деталь, що згодом впливатиме на результат.
Як правильно розрахувати оптимальний дебіт свердловини?
Плануючи буріння свердловини на воду на власній заміській території, замовник має детально обговорити всі можливі нюанси подальшого проведення робіт, зокрема це стосується і розрахунку приблизного добового споживання води родиною та господарством її майбутнього власника. При цьому сумуються всі можливі джерела споживання, як правило, на родину з 4-5 осіб з невеличким городнім господарством влітку за умови кількох щоденних циклів прання та миття посуду необхідно близько 920 літрів рідини протягом однієї доби.
З іншої сторони важливо замовляти буріння свердловини таким чином, щоб її дебіту було достатньо саме в пікові періоди, наприклад, вранці та ввечері, коли вся родина вдома та кожен займається своїми справами.
Отримане число спочатку потрібно розділити на 16 годин та потім перевести в літри за хвилину. При цьому завжди має бути запас близько 20-30%, а мінімальний допустимий дебіт становить 1,2-1,3 літри на хвилину.
Як обирати насосне обладнання відповідно визначеному дебіту свердловини?
Маючи чіткі результати щодо півня дебіту свердловини, можна переходити до вибору відповідного насосного обладнання, зокрема звертаючи увагу на показник його продуктивності. Найкращим залишається варіант, коли підбір всього необхідного обладнання проводять ті ж майстри, які безпосередньо забезпечують бурові роботи. При цьому для замовників буріння свердловин ціна може бути дещо вищою, але надійність та злагоджене функціонування установки легко роблять таку інвестицію максимально вигідною.
Вибір між занурювальними (глибинними) та поверхневими насосами частіше роблять відповідно самої глибини свердловини, оскільки другий тип пристроїв ефективно справляється з роботою лише за умови, що підземне джерело розташоване на глибині до 8-10 метрів.
Важливо! Щоб ефективно стабілізувати функціонування свердловини, фахівці рекомендують додатково придбати гідроакумулятор. Це спеціальний резервуар певного об’єму, в якому рідина зберігається під певним тиском та вчасно подається в систему, зменшуючи кількість вмикання та вимкнення насоса.
Ефективні поради щодо ощадливого використання води та підвищення якості роботи системи
Серед найпоширеніших рекомендацій фахівців, які безпосередньо забезпечують буріння, облаштування та підключення свердловин до будинку чи інших господарських споруд на ділянці замовника, варто зазначити:
- необхідність встановлення системи автоматизації з датчиками рівня і тиск рідини;
- застосування спеціальних водозберігаючих пристроїв, наприклад, сантехніки з функцією додаткової економії води, окремих насадок для душу та кранів тощо;
- проведення регулярного огляду системи з своєчасним очищенням фільтрів та заміною пошкоджених деталей чи механізмів.
У будь-якому разі правильність розрахунку оптимального дебіту свердловини - є важливим етапом надійного та комфортного використання свердловини, проте лише при комплексному підході до забезпечення всіх умов та врахування можливих факторів можна розраховувати на безперебійне водозабезпечення протягом десятиліть.