У межах проєкту міжнародної технічної допомоги, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Житомирщина отримала суттєву підтримку у розвитку розподіленої генерації.
Про це 16 грудня 2024 року повідомляє Житомирська обласна державна адміністрація.
«Містам Бердичеву та Звягелю передано дві когенераційні установки потужністю 0,2 МВт і 0,1 МВт відповідно, які стануть основою для модернізації місцевих теплопостачальних підприємств», - йдеться у повідомленні.
КП «Бердичівтеплоенерго» отримає установку, яка забезпечуватиме більш ефективне теплопостачання, зменшуючи витрати на паливо та покращуючи екологічні показники.
КП «Звягельтепло» впровадить установку, яка сприятиме стабільному енергозабезпеченню громади навіть у кризових умовах.
Наразі у Бердичеві та Звягелі розпочато монтажні роботи, які є важливим етапом на шляху до повноцінного запуску когенераційних установок. Ці сучасні технології дозволяють виробляти тепло та електроенергію одночасно, що значно підвищує ефективність використання енергоресурсів і забезпечує сталу роботу тепломереж навіть у найскладніших умовах.
Проєкт реалізується за підтримки USAID, що вкотре підтверджує важливість міжнародної технічної допомоги для розвитку українських громад. Співпраця з партнерами дозволяє впроваджувати передові технології, які забезпечують регіон інноваційними рішеннями та підтримують курс на сталий розвиток.
Нагадаємо, 4 грудня 2024 року на засіданні виконавчого комітету директорка департаменту економічного розвитку Житомирської міської ради Вікторія Сичова розповіла про те, що у місті за підтримки USAID вже встановлено дві газопоршневі когенераційні установки загальною потужністю 1,6 МВт та заплановано встановлення ще чотирьох. Завдяки співпраці з бізнесом заплановано встановити ще газопоршневі когенераційні установки загальною потужністю 24,5 МВт.
Як повідомляв Житомир.info, 7 листопада 2024 року під час брифінгу для журналістів в Житомирській обласній військовій адміністрації начальниця управління житлово-комунального господарства, енергетичного менеджменту та енергозбереження Департаменту регіонального розвитку Житомирської ОВА Тетяна Варема розповіла про те, що від агенції розвитку США Житомир вже отримав дві когенераційні установки, а також підписав меморандум з іноземним інвестором для встановлення когенераційних установок по Житомиру на загальну потужність 24,6 МВт і в Коростені.