19 грудня на сесії Житомирської міської ради затвердили Концепцію розвитку велосипедної інфраструктури.
Кошти з міського бюджету на створення документа не виділяли, адже він розроблявся за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.
«Перш за все велоконцепція охоплює 17 цілей сталого розвитку. Також у нас буде дуже багато веломаршрутів міських, міжміських, туристичних, рекреаційних. Ця велоконцепція дозволяє нам зробити бачення, як у нас будуть створені велодоріжки, або велосмуги, які будуть поєднані зі смугами громадського транспорту, відокремлені смуги, або велопішохідні. У нас буде бачення самої інфраструктури – це можуть бути й велопереїзди, велолічильники. Нарешті у нас в місті може з'явитися велопрокат, ми вже маємо прокат електричного транспорту й це поєднання створить чудові умови для розвитку туризму в нашій громаді. Наостанок у нас буде бачення уповноваженого з велотранспорту, який буде підпорядкований Житомирському міському голові», – розповідає головний спеціаліст управління транспорту і зв'язку Житомирської міської ради Олег Самарін.
Дану концепцію будуть брати за основу при поточному або капітальному ремонті вулиць, говорять у міській раді.
«Наразі на капітальний ремонт кошти не виділяються, лише на поточні деякі роботи! У нас вже виділені кошти на нанесення дорожньої розмітки. На деяких ділянках вулиць ми зможемо на нанесення дорожньої розмітки вже зробити інфраструктуру для велосипедистів, якщо це можливо в межах цього бюджету й поточних робіт, то це вже буде відбуватися, якщо робити будуть капітального ремонту, то ми розуміємо, що це не буде зроблено, поки нарешті не настане перемога», – говорить в.о. начальника управління транспорту і зв’язку міської ради Микола Єрмаков.
Нагадаємо, що у Житомирі розробляти дану Концепції розвитку велосипедної інфраструктури почали в травні 2023 року. 20 липня 2023 року Житомирська міська рада закликала містян долучатися до опитування щодо створення Концепції.
2 вересня цього ж року у Житомирі провели стратегічну сесію з розробки Концепції розвитку велосипедної інфраструктури міської територіальної громади, де визначали внутрішні та зовнішні фактори, які впливають на розвиток велосипедного руху в Житомирі.
Як повідомляв Житомир.info на початку червня 2024 року велоконцепцію звершили й був оприлюднений відповідний проєкт рішення сесії, проте через два місяці документ так і не затвердили, тому велоспільнота підготувала звернення до влади.
Завантажити та детальніше розібратися з концепцією можна тут.