До Різдва залишилися лічені дні. Щоб подарувати близьким, рідним та колегам святковий настрій, на зимові свята люди традиційно обмінюються подарунками. 23 грудня журналісти Житомир.info дізнавалися у житомирян, що вони зазвичай обирають для різдвяних та новорічних подарунків та скільки грошей готові на них витратити.
«Солодощі, мандаринки. Якщо це маленькі дітки, то даруємо подарунки, м’які іграшки, хлопчику можна машинку. Можна дарувати багато іншого: щастя, любов. В середньому цьогоріч планую, щоб подарунок обійшовся до 1000 грн. Минулого року на подарунки витратила близько 5000 грн, усю зарплату», – каже Юлія.
«Я звик до того, що або я маю якийсь «wish list», або родичі. І по списку вибираю, що їм дарувати. Я не вмію вигадувати, я прихильник того, щоб людина просто скинула мені, що їй потрібно і я вже оберу. Мені здається, що так практичніше та зручніше. З моєї сторони так само, мене просто запитують на будь-яке свято: що ти хочеш? І я надсилаю список того, що мені потрібно. Цього року я готовий витратити на подарунки орієнтовно 5000 грн. Минулого року стільки ж витратив», – говорить Антон.
«Зазвичай якісь свічки можу подарувати, це для мами. Для хлопця – нічого. Цьогоріч планую витратити до 3000 грн. Хлопцю в принципі можна подарувати вудку, котушку, бо він рибак. Для мами може бути набір постільної білизни, скатертина, тарілочки. Минулого року я нічого не купувала», – ділиться Настя.
«Будь-які подарунки, але, щось важливе, щоб запам’яталося. Цьогоріч приблизно тисячу можу витратити на подарунок, а може й більше. Не пам’ятаю скільки витратив минулого року, може й більше, у мене ще теща хороша є», – розповідає Олег.
«Онуки, діти гроші хочуть – це єдиний подарунок. Коли 1000, коли 2000, а коли 10 000 грн. Вони мені також інколи дарують. Цього року нічого не даруватиму. Пенсія маленька, у тому році був дохід, а тепер немає», – каже Валентина.
«Напевно якісь приємні емоції, фотографії, спогади. Цьогоріч на подарунки можу витратити до 2000 грн, а минулого року сума була більшою», – говорить Олександра.
«Подарунок – накриваю стіл, і я їхній подарунок. За пенсію не багато подарунків купиш, тому якісь дрібнички, те що для дому потрібно. Для онуки не шкодую коштів, а для хлопців трохи економлю. На подарунки близько 1000 грн витрачаю, не більше», – ділиться Тетяна.
«Ті, що вони потребують. Комусь косметику, комусь увага, комусь проведений час. Можу витратити 3000 грн цього року на подарунки, торік сума була більшою», – розповідає Інна.
Як прикрасили Михайлівську до різдвяних та новорічних свят – дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, у 2024 році у Житомирі планують придбати 2500 новорічних подарунків для дітей, витративши на це – 300 тис. грн. Скільки планують витратити грошей на солодкі подарунки інші громади області – дивіться тут.