Здоров'я

В складі експертних команд Житомирської обласної лікарні є колишні працівники МСЕК: як працюють та скільки людей обстежили

10 January 2025, 16:55

З січня в Україні розпочали працювати експертні команди замість медико-соціальної експертної комісії (МСЕК).

Руслан працює в кардіо неврологічній експертній команді у Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського.

«Я працюю в експертній команді, яка складається з трьох осіб: лікар-кардіохірург, лікар-невролог та я – лікар-кардіолог. За цей період, з вівторка були випадки, що деяких пацієнтів у зв'язку з тим, що підстав для визначення інвалідності не було, або не достатньо, ми направляли на дообстеження. Деяким пацієнтам, наприклад вчора, була знята група інвалідності у зв'язку з відсутністю показів для інвалідності, а деяким пацієнтам скорочувався термін інвалідності, це робочі моменти. Наш робочий день починається з 10:00 і згідно з графіком, видається 30 хв на кожного пацієнта, лікарі-адміністратори всіх обдзвонюють й інформують на котру годину їм приходити, тому черг немає, всі задоволені й все нормально», – розповідає завідувач блоком інтенсивної терапії кардіологічного відділення КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського» Руслан Задніпрянець.

Лікарі, які увійшли до складу експертної комісії продовжують виконувати свою основну роботу – прийом пацієнтів, тому робочий день у працівників змінився.

«Це додаткова робота, яка лягла на наші плечі. Там ми займаємося лікувальним процесом пацієнтів, скажу так, що трохи є обмеження в часі, але знаходимо час для поєднання всіх функцій. З вівторка у нас робочий графік з 10:00 до 13:00 ми тут працюємо, всі інші години ми працюємо в обласній лікарні за основним місцем роботи. Я там завідувач відділення, чергові лікарі займаються наданням допомоги, поки ми тут, потім ми повертаємося на основне місце роботи й там займаємося лікувальним процесом безпосередньо пацієнтів», – каже Руслан Задніпрянець.

Один з пацієнтів щойно був на обстеженні в кардіо неврологічній експертній команді, як все пройшло чоловік ділиться з журналістами.

«Тільки що я пройшов обстеження й мені сказали, що порадяться, бо в мене були лікар кардіолог, невролог, а третього я не запам'ятав. Сказали почекати 5-10 хв й вони мене викличуть знову. Я б не сказав, що є щось нове, як завжди було все професійно, на певний день, час прийшов, мене обстежили і я вийшов. (ред. Вам довго довелося чекати в черзі?) Ні, не довго, в кожного своя година, це зайняло в мене приблизно пів години», – розповідає пацієнт Руслан Цибель.

У Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського є чотири профілі: кардіологічний, травматологічний, офтальмологічний та гематологічний. Загалом тут працює 11 експертних команд.

«З 7 січня запрацювала система оцінки функціонування й з того часу ми подивилися 56 пацієнтів, це не багато, ще всі вчаться: лікарі, адміністратори, комп'ютерні майстри, які підключають це все. Програма дуже часто, поки що, дає збій. Основна відмінність нашої експертизи зараз буде в тому, що експертиза буде йти по діагнозу, не по посадах й територіальному принципу, а тільки по діагнозі, де фахівці краще знають, як відповідає або не відповідає пацієнт функціональним порушенням й зможуть провести оцінку стану організму й визначити ступінь непрацездатності», – пояснює головний лікар Житомирського обласного центру МСЕК Олександр Донець.

В цьому медзакладі до складу експертних команд входять 58 лікарів, серед них є ті, які раніше працювали в МСЕК, а зараз працевлаштувалися в обласну лікарню.

«6 лікарів працюють у нас в експертних командах, які мають право, їм не заборонено Міністерством й постановою Кабміну, тобто вони не є головами комісій й учасниками кримінальних схем, які задекларовані в Міністерстві юстиції. Лікарі, які перейшли з старої системи (ред. МСЕК), вони працевлаштувалися на роботу в обласній лікарні, отримали спеціальність й посаду лікуючого лікаря й тільки тоді вони можуть бути експертами», – розповідає Олександр Донець.

Лікарі, які працюють в експертних командах проходили лише онлайн навчання, за бажанням працівники можуть відмовитися виконувати цю роботу.

«Навчання у нас почалося 15 грудня, це були вебінари, спочатку вони йшли дуже важко, не підключалися, потім в ютубі з'явилися відеозаписи про реформування МСЕК, спочатку їх було біля 15 різних семінарів. Зараз вони проходять майже кожного дня не для лікарів експертів, а для лікарів практиків, які направляють. Лікарі, на жаль, можуть відмовлятися від роботи в експертних командах, це пов'язано перш за все з достатнім навантаженням у роботі й, тим що вони не дуже хочуть вчитися, це ж нова система оцінювання і для цього потрібно нове навчання», – сказав головний лікар Житомирського обласного центру МСЕК.

В медзакладі зазначили, що наразі тільки перелаштовуються на новий режим роботи й потрібен час, аби налагодити всі процеси.

Нагадаємо, 30 грудня 2024 року відбулася зустріч з представниками закладів охорони здоров'я Житомирщини, де говорили про порядок роботи МСЕК у 2025 році.

Як повідомляв Житомир.info, 26 грудня у Міністерстві охорони здоров’я пояснили, кому після ліквідації МСЕКпотрібно проходити повторний огляд.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МСЕК лікарня МОЗ медогляд інвалідність лікар Донець Задніпрянець  
Матеріали по темі