Спліт-системи є чудовим рішенням для квартир, будинків і комерційних приміщень, в яких за допомогою одного зовнішнього блоку кондиціонера потрібно охолодити або обігріти відразу кілька приміщень. Це досягається шляхом застосування декількох внутрішніх блоків, які можна встановити в різних місцях. Ринок пропонує великий асортимент спліт-систем, які можна придбати в магазині побутової техніки Венкон. Вивчіть поради, які допоможуть вам зробити вибір, підібрати модель кліматичної техніки, що відповідає вашим потребам і бюджету.
Площа приміщення
Головний параметр спліт-системи – площа, яку він може охолодити або обігріти. Вона впливає на вартість, споживану потужність і розмір пристрою. Якщо вибрати занадто маленьку продуктивність, то спліт-система часто працюватиме на максимальній потужності, що негативно вплине на витрату енергії та термін її служби. А мікроклімат у приміщенні при цьому буде не той, який очікується. Якщо занадто велику – то доведеться переплатити даремно.
При виборі площі враховуйте всі приміщення, де працюватиме спліт-система. А також не забувайте про запас, який має бути 15-30 %. Якщо втрати холоду або тепла в приміщенні великі, то запас має бути близький до 30 %. Так буває, наприклад, у торгівельному залі, де відвідувачі часто відчиняють двері або в житловому приміщенні, в якому погана теплоізоляція.
Тип компресора спліт-системи
Сучасні спліт-системи випускаються з двома типами компресорів, які відрізняються за вартістю і принципом дії:
- звичайний – застаріла, але поширена та недорога технологія;
- інверторний – сучасна, дорожча технологія.
До покупки рекомендується інверторна спліт-система, попри те, що вона коштує дорожче. Інверторний компресор працює з різною інтенсивністю – слабкіше або сильніше, залежно від температур у приміщенні та заданої користувачем. Він ніколи не відключається, а просто змінює інтенсивність роботи. Це подовжує термін служби компресора, зменшує витрати на електроенергію та похибку температури, яка може бути не більше 0,5 °C.
Купувати спліт-систему зі звичайним компресором рекомендовано в тому разі, якщо ви хочете заощадити на покупці. Компресор має лише два стани – увімкнений або вимкнений. Температура вимірюється термостатом, який передає сигнал до мотора – працювати чи не працювати. Унаслідок цього збільшується знос компресора, витрата електрики та коливання температури, які можуть бути до 5 °C.
Монтаж внутрішнього блоку кондиціонера
Залежно від типу приміщення, слід вибрати внутрішній блок і те, як він буде встановлений. Є такі варіанти:
- Настінний або стельовий. Настінний – найпоширеніший блок, який монтується на стіні, зазвичай біля стелі. Стельовий монтується безпосередньо на стелі.
- Касетний. Підійде, якщо в приміщенні підвісна стеля. Більша частина блоку прихована за поверхнею стелі, зовні видно тільки решітку.
- Канальний. Внутрішній блок монтується в канал вентиляції. Відрізняється зниженим шумом і може бути використаний для декількох невеликих приміщень.
- Колона. Внутрішній блок встановлюється на підлогу, схожий на тумбочку. Добре підходить, коли не можна використовувати настінні або стельові установки. І його можна переміщати з одного місця на інше.
- Підлоговий. Блок встановлюється на підлогу або нижню частину стіни й нагадує конвектор. Може бути занадто гучним і займає корисний простір, на відміну від стельових або настінних.
Режим обігріву обладнання
Якщо температура у вашому регіоні взимку не опускається нижче -15 °C, то можна придбати стандартні спліт-системи. Вони зможуть обігрівати приміщення за такого морозу на вулиці.
Якщо у вас суворий клімат і температура може опуститися до -30 °C, то для надійного обігріву взимку вибирайте тепловий насос повітря-повітря. Він забезпечить нормальний обігрів у такий холод.