Здоров'я

Експертні команди в Житомирській області отримали у січні 846 справ зі МСЕК

16 January 2025, 16:04

У січні після ліквідації МСЕК до десяти медичних закладів Житомирської області надійшли 846 справ людей. 16 січня журналістам під час брифінгу розповіли, які є профілі та у яких лікарнях області вони знаходяться.

«По різних профілях – це міська лікарня №1 та №2. Кластерні лікарні — це в містах Звягель, Коростень, Бердичів й Овруч. Враховуючи, що в Овручі маленька лікарня й там всього дві команди створено, то це буде тільки для місцевих жителів із загальними захворюваннями. Які є спеціалізовані профілі? Звичайно, це обласний онкологічний диспансер, де є онкологічний профіль, в обласному протитуберкульозному диспансері будуть оцінюватися люди з захворюванням на туберкульоз, в обласному медичному центрі з різними психіатричними захворюваннями. В обласній клінічній лікарні кардіологічний профіль, офтальмологічний пульманологічний, інвазивна кардіологія (ред. в обласній лікарні є такі профілі: кардіологічний, травматологічний, офтальмологічний та гематологічний). Ви зрозумійте, що за кожним напрямом оцінка має бути фахова», – пояснює в.о. директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА Валентина Донець.

Експертні команди працюють на базі багатопрофільних лікарень, загалом у Житомирській області станом на 16 січня сформовано 66 лікарських команд.

«У нас наразі визначено 10 лікарень, де проводиться оцінювання працездатності людини, де працює 66 лікарських команд й 261 лікар туди залучений», – говорить Валентина Донець.

Експертні команди мають працювати за новою електронною системою, яка передбачає, що в день огляду склад лікарів, які будуть обстежувати хворого вибирається автоматично, а перед цим пацієнту приходить лист на пошту, де зазначено час та дату прийому.

Проте, поки що система налаштовується й такі функції недоступні. Зараз це працює так: адміністратор телефонує до пацієнта, аби повідомити про запис, а експертну команду обирає самостійно. Коли електронна система запрацює в повному режимі невідомо, каже Валентина Донець.

«Адміністратор є в кожній лікарні, який має розкидати по діагнозах. Можливо щось зміниться. Так, є певні проблеми з роботою системи, але я вам скажу, що ми працюємо лише два тижні, є й перевантаження. В систему зайшли абсолютно нові люди, сьогодні лікуючий лікар, який не займався фахово експертизою також вчиться. Я можу сказати, що нам потрібен певний час, щоб люди, які прийшли нові в систему навчились працювати в цій системі. Ми не створювали систему й не маємо на неї вплив, тобто система централізована й не нами вона керується. Запрацює вона за рік, чи за два, я не можу сказати. Надіюся, що вона запрацює в якнайближчий час й буде так, як ми вчимо своїх фахівців», – каже в.о. директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА.

Також в.о. директора департаменту охорони здоров’я Житомирської ОВА запевнила, якщо людині за станом здоров’я передбачена група інвалідності, вона обов'язково її отримає.

«Ті люди, які хворі, які потребують тої чи іншої групи інвалідності, вони абсолютно отримають її і це законодавством гарантовано, тобто пільги й виплати не змінилися», – запевняє Валентина Донець.

Нагадаємо, у Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського працює 11 експертних команд до складу яких входить 58 лікарів, серед них є ті, які раніше працювали в МСЕК, а зараз працевлаштувалися в обласну лікарню.

Як повідомляв Житомир.info, 30 грудня 2024 року відбулася зустріч з представниками закладів охорони здоров'я Житомирщини, де говорили про порядок роботи МСЕК у 2025 році.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: МСЕК Донець інвалідність експертна команда  
Матеріали по темі