Місто

У Житомирі стали частіше залишати собак та котів, у Центрі захисту тварин вже не вистачає місць

17 January 2025, 16:01

У КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради для чотирилапих друзів вже не вистачає місця. Зараз тут можна побачити по 5-7 песиків в одному вольєрі. У центрі пояснюють чому склалася така ситуація.

«Орієнтовно з грудня почали масово підкидати тварин, в основному собак. Приблизно – це до 10 тварин в грудні було і за січень 5 цуценят, з п’яти вижило троє», – каже в.о. директора КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Вероніка Мельниченко.

«Частіше нам підкидають здорових тварин. Бувають випадки, що підкидають і травмованих, хворих тварин. Наприклад, підкинули цуценя з переломами двох лап, підкинули кошеня після ДТП з вибитим оком, одне око йому врятували, друге довелося видалити, але кошеня знайшло щасливу родину в Польщі. А собака, в якої переломи, чекає на складну операцію», – говорить фельдшерка ветеринарної медицини КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Тетяна Соболь.

Підкинувши цуценя до дверей центру, першочергово людина наражає тварину на небезпеку, адже тут немає необхідних умов для їхнього перебування, а також є високий ризик захворіти на ентерит.

«В нас центр просто не пристосований для того, щоб утримувати цуценят. Вони контактують з дорослими тваринами й можуть захворіти на таке небезпечне захворювання, як ентерит, яке дуже швидко поширюється і має високу летальність. Відсоток смертності може досягати 70-80%. Лікування однієї тваринки, якщо рахувати лише препарати, обходиться близько 2000 грн на добу, і не факт, що це лікування допоможе», – пояснює Тетяна Соболь.

Люди залишають і кошенят, хоча у центрі для цих тварин спеціальне місце не передбачене.

«Для котів у нас не передбачено ніяких кліток, умов, у нас вольєри для собак. Але ми облаштували кімнату, де ми колись зберігали раніше корм і різні технічні засоби, і зараз там живуть коти. Котів у нас зараз 15», – каже в.о. директора КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради Вероніка Мельниченко.

Окрім того, що тваринам недостатньо місця, їм також не вистачає корму.

«В нас розхід цього корму набагато більший, ніж передбачено. Якщо ви хочете допомогти нашим тваринкам, то ми будемо дуже раді. Ви можете приїжджати в центр і приносити корм. Також запрошуємо власників малого бізнесу у місті Житомирі долучитися до нашої акції, ми вашим закладам, кав’ярням, магазинам надаємо наші наліпки, і з продажу цих наліпок будемо збирати гроші на корм. Потім разом будемо цей корм купувати й звітувати людям про нашу пророблену роботу. Якщо ви хочете допомогти нам, то звертайтеся за номером телефону: 067 558 77 68», – говорить Вероніка Мельниченко.

Люди все частіше стали залишати собак та котів біля Центру захисту тварин, тому на території комунального підприємства планують встановити відеокамери.

«Ми плануємо встановити 10 камер спостереження, вже 2 ми придбали за свої власні кошти, а інші камери можливо нам надасть місцева влада або якісь спонсори допоможуть нам зробити це», – розповідає в.о. директора КП «Центр захисту тварин» Житомирської міської ради.

А от охочих забрати тварин додому поки небагато. Усіх небайдужих запрошують завітати до центру, де можна знайти собі свого справжнього друга.

«В грудні ми прилаштували двох собачок: одна собачка – це була вже доросла тваринка, але маленька за розміром і одне цуценятко забрали. В січні ми прилаштували трьох котів. Хоча б потрібно забрати на цей момент 15 цуценят, якщо ми їх прилаштуємо, нам вже буде легше. Тому запрошуємо всіх охочих до нас в гості, можете приїжджати для того, щоб обрати собі домашнього улюбленця. Наша адреса – вул. Параджанова, 87. Але наголошуємо: якщо ви хочете забрати в нас собачку, то на ланцюг тваринок ми не віддаємо», – каже Вероніка Мельниченко.

Наостанок наголошують, що Центр захисту тварин не є притулком, тут лише стерилізують, вакцинують, відловлюють безпритульних тварин та надають платні ветеринарні послуги.

Поради про те, як допомогти чотирилапим друзям у зимовий час знайдете тут.

Нагадаємо, 2 жовтня 2024 року зросла вартість ветеринарних послуг, які надає житомирське комунальне підприємство «Центр захисту тварин».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: центр захисту тварин Мельниченко Соболь тварина  
Матеріали по темі