Новини компаній

5 відмінностей ігрового ноутбука від звичайного

20 January 2025, 10:51

Геймерські ноутбуки — це особлива «каста». Моделі для повсякденних задач умовно звичайні. Різниця між цими двома категоріями очевидна. Перші призначені для відеоігор і мають відповідне апаратне забезпечення. Другі орієнтовані на пересічні потреби, тому простіші з технічного погляду.

Відмінності починаються з зовнішнього вигляду. У базових пристроїв дизайн уніфікований, вони схожі між собою. Мінімалістичні, бо повинні подобатися всім. Ігрові лептопи різноманітні: є з лаконічним та стриманим оздобленням, є брутальні.

Хардкорним оформленням можуть похвалитися доступні за посиланням https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/asus/ ноутбуки Асус ROG та TUF. Lenovo IdeaPad Gaming, навпаки, ховають високу потужність за «офіційним» дизайном.

Екран

Офісні та домашні моделі бувають компактними, середніми й великими. Серед геймерських — мініформат непопулярний. Стартовий розмір діагоналі 14 дюймів, а типовий — 16 дюймів. Є також «гіганти» на 17-18 дюймів, які здатні повноцінно замінити стаціонарний комп.

  1. Роздільна здатність — Full HD або вища. Для комфортної взаємодії з широкоформатним контентом — WQHD, WQXGA, 3.2K, 4K.
  2. Частота оновлення картинки — від 120 Гц. Потужні моделі для геймінгу на максимальних налаштуваннях підтримують 144, 180 або 240 Гц.
  3. Матриці використовуються WVA, OLED, IPS, бо у них широкий кут огляду і реалістичні кольори.
  4. Яскравість часто перевалює за 400-500 кд/м2, щоб можна грати в різних умовах освітлення.

Відеокарта

Стандартним ноутам вистачає лише інтегрованої графіки. Вона споживає мало енергії й працює безшумно. Якщо брати ноутбук ігровий у магазині https://www.moyo.ua/ua/comp-and-periphery/notebooks/igrovoyi/, то тільки з дискретною відеокартою. Бажано — відповідного класу. Її ключова перевага у наявності власної відеопам’яті.

Тандем з інтегрованої плати та дискретної — безпрограшний. Коли вони працюють в парі, досягається оптимальний рівень енергоефективності, автономності й продуктивності.

Процесор

Актуальний ігровий ноут на ретро-Пентіумі чи Целероні — щось з галузі фантастики.

  • З Інтелівських процесорів для геймерських лінійок портативних ПК використовуються Core i5, Core i7, Core i9, Core Ultra 7, Ultra 9.
  • Багатоядерні АМД чипи також підходять для конфігурацій. Гарне співвідношення потужності з енергоефективністю у Райзен 5 та новіших лінійок.

Кількість оперативки

Для недорогих ноутів невелика кількість оперативної пам’яті — не такий вже й недолік. Головне, щоб вистачало для коректної роботи браузера та офісного софту. Від 4 до 8 гігабайтів — цілком прийнятний об’єм, якщо бюджет обмежений.

Геймерські «машини» залучають багато оперативки для запуску ресурсомістких ігор. Навіть на слабких налаштуваннях стратегії та шутери з гарним промальовуванням «з’їдають» чимало. 16 гігабайтів — нижня межа. Краще одразу брати більше, щоб не довелося морочитися з покращенням.

Охолодження

Ігрові моделі постійно піддаються випробуванням. Щоб внутрішні вузли не перегрівалися, застосовується інтелектуальне повітряне і водяне охолодження. Воно підтримує різні рівні регулювання і калібрується значно точніше, ніж у «простачків» на повсякдень.

Автономність у геймерських ноутбуків зазвичай висока, але є нюанс. Ігри сильно навантажують батарею, тому тривалість сесій обмежена кількома годинами. Зате в офісних програмах та в режимі відтворення відео заряд тримається максимально довго.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі