Суд відмовив у задоволенні позову прокуратури щодо визнання недійсним тендеру на будівництво спортивного майданчика по пров. Сікорського, 4 в Житомирі та повернення державі 1 млн 663 тис. 029,49 грн.
Рішення господарського суду Житомирської області було ухвалене 13 січня 2025 року і оприлюднене 31 січня.
«Суд дійшов висновку, що прокурор не надав належних і допустимих доказів, які б підтвердили завідомо суперечливу інтересам держави і суспільства мету укладення оспорюваного правочину, наявність його протиправних наслідків, а також умисел сторін на укладення договору, що суперечить зазначеним інтересам. Зокрема, не було доведено спрямованість і відповідність оспорюваного правочину ознакам, які б свідчили про посягання на суспільні, економічні чи соціальні основи держави і суспільства. З урахуванням фактичних обставин справи, а саме відсутності порушення інтересів держави та суспільства, визнання оспорюваного договору недійсним виключно на підставі укладення договору за умов антиконкурентних узгоджених дій під час закупівлі призведе до застосування двосторонньої реституції (відповідно до ст. 216 ЦК України). У результаті цього територіальна громада в особі Житомирської міської ради та Управління капітального будівництва Житомирської міської ради (відповідач 1) будуть змушені компенсувати підряднику вартість виконаних робіт, що не відповідатиме інтересам суспільства. В даній справі прокурором без дослідження реальних наслідків для держави і суспільства заявлено позовну вимогу, яка у випадку її задоволення та застосування подвійної реституції призведе до економічних втрат для місцевого бюджету та територіальної громади», - йдеться у рішенні суду.
Суд також зауважив, що рішення Антимонопольного комітету про антиконкурентні дії учасників закупівлі не є підставою для визнання договору недійсним.
Скриншот з рішення суду
«В задоволенні позову відмовити. Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів», - йдеться у рішенні.
Нагадаємо, Господарський суд Житомирської області ухвалою від 3 жовтня 2023 року відкрив провадження за позовом прокуратури до управління капітального будівництва Житомирської міської ради та дочірнього підприємства «Фаворит ОПТ» про визнання недійсними результатів проведеного у 2019 році тендеру «Реконструкція спортивного майданчика по пров. Сікорського, 4, в м.Житомирі» та повернення в державний бюджет 1 млн 663 тис. 029,49 грн.
Житомирська фірма ДП «Фаворит ОПТ», яка належить родині Розенблат, з 30 березня 2023 року знаходиться в «чорному» списку АМКУ.
Як повідомляв Житомир.info, в грудні 2018 року за сприяння тодішнього нардепа Борислава Розенблата Житомир отримав держсубвенцію на 6 нових спортмайданчиків, серед яких 1 млн 970 тис. грн передбачалося для майданчика на пров. Сікорського, 4. Реконструкція цього майданчика почалася у вересні 2019 року і завершилася до червня 2020 року, який вигляд він мав у жовтня 2023 року – дивіться тут.
В серпні 2020 року Антимонопольний комітет виявив узгодженість дій на чотирьох тендерах, які проводило управління капітального будівництва Житомирської міської ради та департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА: йдеться про закупівлю робіт з реконструкції трьох спортмайданчиків та футбольного поля у Житомирі на загальну суму понад 20 млн грн, у всіх торгах перемога дісталась фірмі «Фаворит ОПТ».
30 березня 2023 року Адміністративна колегія Північного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України оштрафувала компанії за порушення законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді спотворення результатів торгів: ДП «Фаворит Опт» АТЗТ «Фаворит» та ТОВ «Перфект Білдінг» отримали штрафи на загальну суму 544 тис. грн – по кожному з чотирьох тендерів штрафи становили 68 тис. грн для ДП «Фаворит Опт» та 68 тис. грн для ТОВ «Перфект Білдінг».