![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/06/225901/b2d0474be8ce850dc4c36cea7a707539_preview_w440_h290.jpg)
6 лютого у Житомирі відкрили Центр психосоціальної підтримки Товариства Червоного Хреста України. Тут працюватимуть волонтери напряму психічного здоров'я та досвідчені психологи.
«Людина приходить з потребою або запитом, ми визначаємо, що це може бути. Можливо, людині просто потрібна психологічна підтримка, для цього у нас є психолог, який надає психологічну консультацію. Також цю людину ми можемо доєднати до заходів із базової психосоціальної підтримки – це гупові заходи або до психоедукаційних сесій. Це може бути психологічне консультування або підтримка, заходи із базової психосоціальної підтримки з елементами творчості й чаюванням. Психоедукаційні сесії, наприклад, стрес, самодопомога або робота з втратою. Також є фокусовані групи, у нас є навчені волонтери з програми розвитку емоційної стійкості дітей, вона направлена на підлітків», – розповідає координаторка напрямку «Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка» у Житомирській області від Товариства Червоного Хреста України Людмила Віцінська.
Кожен, хто потребує психосоціальної підтримки, може звернутися до центру та отримати необхідну допомогу.
«Ми проводимо заходи для дорослих і дітей. Якщо брати категорію дітей, то це обов'язково за згодою батьків. Якщо діти до 6 років, то у присутності батьків, якщо з 7 до 18 років, то береться згода батьків. На сьогодні запитів дуже багато. Ми почали з 1 лютого 2024 року впроваджувати свою діяльність й наразі волонтерами по всій області проведено 1417 заходів, ми охопили більше ніж 16 тис. населення – це діти, дорослі та сім'ї. Потреба є !», – каже Людмила Віцінська.
Відкриття такого центру у Житомирі профінансував Данський Червоний Хрест, допомогу тут надають безоплатно.
«Данський Червоний Хрест майже в усіх областях України підтримує такі заходи й відкриття центрів, про які ми сьогодні говоримо. Це програма, яка діє за підтримки наших партнерів й ця допомога надається безоплатно», – сказав голова Житомирської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, віцепрезидент Товариства Червоного Хреста України Олександр Богдан.
Центр психосоціальної підтримки працює з понеділка по п'ятницю з 09:00 до 18:00 та знаходиться за адресою: Житомир, вул. Чуднівська, 92.
Також ми вирішили запитати містян, чи знають вони де у Житомирі можна отримати безоплатну психологічну допомогу.
«В ЦНАПі. Я не зверталася, але мені пропонували», – каже Леся.
«В принципі ні, не знаю. Я не цікавився, тому що сам можу впоратися зі своїми психічними проблемами», – сказав Павло.
«Я чула, що в Карітас-Спес, мені здається там можна отримати психологічну допомогу, але так взагалі не цікавлюся. Мені здається багато де можна, адже зараз під час війни це всім потрібно», – говорить Валерія.
«Можна звернутися до центру «Ти як?» або можна зателефонувати на номер гарячої лінії», – сказала Аліна.
«Ні, не знаю, я не цікавилася, але хотіла б знати», – каже Надія.
Якщо вам потрібна психологічна допомога, ви можете звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Заклади, які надають ці послуги, можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України.
Де у Житомирі можна отримати психологічну допомогу військовим, ветеранам та їхнім родинам – дивіться тут.
Нагадаємо, 12 грудня 2024 року Житомир.info дізнавався з якими скаргами звертаються за психологічною допомогою до Центру первинної медико-санітарної допомоги.