![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/07/225912/4545fc387dbaaa728b5a3b9b0f9559dc_preview_w440_h290.jpg)
В обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського планують об’єднати два відділення – кардіохірургії (очолює Анатолій Матвійчук) та рентгеноендоваскулярної хірургії (очолює Роман Борущак).
Про це на засіданні 6 лютого 2025 року на засіданні постійної комісії Житомирської обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів розповів в.о. директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Олександр Веселовський.
«За результатами роботи за 2023-2024 роки ці відділення, особливо кардіохірургічне, показали вкрай негативний результат своєї діяльності. Відділення більше простоювали ніж працювали. У кардіохірургії зайнятість ліжка складала 80 днів у році, тобто пацієнтів практично немає, на цей момент у відділенні на 22 ліжка перебуває чотири пацієнти. Оперативних втручань було зроблено за рік 110, із них на серці було зроблено 47. По суті одне і друге відділення – це відділення одного лікаря, була позиція така, що конкурентів у відділенні бути не може. І на сьогодні маса пацієнтів, які потребують кардіохірургічного лікування, змушені їхати в інші заклади, але не в нашу лікарню. По відділенню рентгеноендоваскулярної хірургії ситуація аналогічна, максимум що виконується – хірургічні втручання по кардіо-стентуванню і кардіостимуляторам, але ці операції, як правило, виконує Кушнір із сином, це кардіологи роблять. А ендоваскулярні оперативні втручання по видаленню тромбу, емболізації судин не проводяться у нас в лікарні. Якщо до нас попадає пацієнт з інсультом, якому треба терміново видалити тромб, ми перенаправляємо його в міську лікарню №2, тому що працівники обласної лікарні працюють в цій лікарні, були створені такі умови, що вони пішли», - повідомив членам комісії в.о. директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського».
Він наголосив, що за минулий рік лікарня недоотримала 27 млн грн, які мало б принести кардіологічне відділення за отримані послуги. Також обласна лікарня могла втратити пакет НСЗУ на трансплантацію, але його продовжили на 2025 рік.
«У нас вже є зараз дві родинні трансплантації, які зараз готуються. Мені вдалося повернути на роботу лікаря-трансплантолога, який звільнився через дії одного із завідувачів відділень», - розповів керівник обласної лікарні.
За словами Олександра Веселовського, він проводив перемовини з керівниками обох відділень, які збираються об'єднати, але безрезультатно, змінити підходи до роботи не вдалося, а на пропозицію перейти працювати лікарями вони не погодилися. Об’єднання відділень призведе до оптимізації та скорочення 6 посад лікарів, але вже є домовленість з лікарем-карідохірургом з клініки Амосова, який працює там понад 15 років і готовий перейти на постійну роботу до обласної лікарні, бо сам він з Житомира. Разом з ним переходить і команда лікарів-інтернів. Щодо ендоваскулярної хірургії, то у відділення готовий повернутися лікар-нейрохірург, який перейшов на роботу в лікарню №2.
Члени комісії одноголосно підтримали запропоновані зміни структури та штатної чисельності обласної лікарні.
Нагадаємо, у червні 2021 року в Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф. Гербачевського вперше провели трансплантацію органа, тоді медики пересадили нирку від батька до сина. А у 2024 році в медичному закладі здійснили лише одну операцію з пересадки органа, в листі очікування станом на грудень 2024 року було орієнтовно 50 осіб, які чекали на пересадку нирки, 6 людей – серця, 10 – печінки.
Як повідомляв Житомир.info, Житомирська обласна рада на сесії 7 березня 2024 року ухвалила рішення про звільнення Богдана Леськіва з посади генерального директора КНП «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського»: за це проголосували 38 депутатів з 51 присутнього. Леськів подав до суду позов до Житомирської обласної ради щодо визнання незаконним та скасування рішення облради: рішенням від 16 липня 2024 року Корольовський районний суд м.Житомира відмовив у задоволенні позову; 29 січня 2025 року апеляційний суд залишив це рішення без змін. Фактично з посади генерального директора обласної клінічної лікарні Богдан Леськів був звільнений з 6 вересня 2024 року.
Колективу житомирської обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського 9 вересня 2024 року представили нового керівника – Олександра Веселовського, який до цього керував КНП «Коростишівська центральна районна лікарня ім. Д.І.Потєхіна».