Місто

У Житомирі почали розробляти технічне завдання для нової системи оповіщення населення

7 February 2025, 17:43

У Житомирі почали розробляти технічне завдання для нової системи централізованого оповіщення населення. Перше засідання робочої групи відбулося 7 лютого у Житомирській міській раді.

«Сирена в місті за 2024 рік звучала 442 рази, це більше ніж 1 раз на добу, а загалом під час війни – 1323 рази. До кінця 2026 року ми повинні впровадити новітню систему. Найголовнішою її перевагою перед старим, радянським аналогом, буде те, що вона здатна за лічені секунди не просто повідомити мешканців про загрозу, система здатна автоматично формувати голосове повідомлення про те, яка саме це небезпека. Тобто можна буде по районах, вулицях оповіщати, яка саме небезпека: хімічна, підтоплення тощо. Ця система буде надійно захищена, не боятиметься впливу зовнішніх факторів та блекауту, бо буде повністю автономна. Матиме не менше двох каналів зв’язку: інтернет, мобільний зв’язок, супутниковий або радіозв’язок, тому працюватиме в екстремальних умовах», – говорить заступник Житомирського міського голови Олег Смаль.

«Система вичерпала свій ресурс і фактично кожне включення сирен для нас стає болючим питанням. Якийсь дощ, волога, інші природні обставини – у нас виникає збій у роботі системи. Їдемо, розбираємося, ми це все налагоджуємо, ремонтуємо. Ми створили робочу групу, минулого року на засіданні виконавчого комітету, затвердили положення про цю (ред. нову) систему, які функції має виконувати ця система. Сьогодні розуміємо, що треба конкретно починати роботу із залученням фахівців, коштів для того, щоб рухатися далі. Ще один нюанс, розпорядчими документами визначено, що теперішня система буде збережена і працюватиме окремо від тієї системи, яку ми будуватимемо, до кінця війни й плюс 6 місяців. Після цього вона має припинити свою роботу і ми будемо зобов'язані перейти на новітню систему оповіщення нашого населення», – додає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Микола Дідківський.

Нагадаємо, в Програмі забезпечення техногенної та пожежної безпеки, захисту населення і територій Житомирської міської територіальної громади від надзвичайних ситуацій на 2023-2025 роки передбачили 5,5 млн грн на розроблення нової системи оповіщення. На засіданні міськвиконкому 17 квітня 2024 року начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Житомирської міської ради Микола Дідківський розповідав, що зараз місто використовує обладнання системи оповіщення, яке виготовлене в 1964 році і яке не може працювати без електроенергії й іноді дає збої.

Як повідомляв Житомир.info, 6 червня 2024 року департамент з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської облдержадміністрації оголосив новий тендер на проєкт модернізації автоматизованої системи оповіщення за 750 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: оповіщення сирена цивільний захист Дідківський Смаль  
Матеріали по темі