![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/10/225944/542380c1719e7a9125fa515bb168d458_preview_w440_h290.jpg)
Не доведено ані факту, ані умислу: суд виправдав двох бердичівлянок, обвинувачених у зайнятті гральним бізнесом.
Про це 10 лютого повідомляє пресслужба Бердичівського мфськрайонного суду Житомирської області.
«Суд, розглянувши кримінальне провадження по обвинуваченню двох мешканок м. Бердичева у зайнятті гральним бізнесом (ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 203-2 КК України), виправдав їх у зв′язку з недоведеністю, що дане кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченими. Вирок може бути оскаржений в апеляційній інстанції протягом 30 днів. До набрання вироком чинності суд скасував щодо обвинувачених запобіжний захід у вигляді особистого зобов′язання», - повідомила пресслужба.
Йдеться про події ще 2012 року. Двох жінок 1975 та 1976 років народження обвинувачено у тому, що вони, достовірно знаючи про заборону зайняття гральним бізнесом в Україні, маючи корисливі мотиви, з метою отримання незаконного прибутку, займалися вказаним видом діяльності. Згідно з обвинуваченням, це відбувалося в одному з торгівельних павільйонів на території одного з ринків у Бердичів. Під час обшуку там було вилучено 17 гральних автоматів. На час подій обвинувачені працювали на посаді адміністратора та оператора-касира відповідно. Жодна з них своєї вини в інкримінованих правопорушеннях не визнала, обидві відмовились від дачі показань.
«До суду справа надійшла у 2014 році та за увесь час слухалася кількома складами суду. При ухваленні даного вироку суд, ґрунтуючись на власному переконанні, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їхній сукупності, надав оцінку всім дослідженим доказам з точки зору їхньої належності, допустимості, достовірності і достатності та дійшов висновку, що пред'явлене обвинувачення не знайшло свого підтвердження. Зокрема, слідство не встановило, чим саме були ті 17 предметів, схожих на гральні автомати, оскільки щодо них не призначалася і не проводилася відповідна експертиза; не підтверджено походження вилучених під час огляду місця події коштів (кому вони належать, яким чином з′явилися у приміщенні, кому мали бути передані тощо), так як і не встановлювалося, хто, як, у якій кількості отримував прибуток з даної незаконної діяльності; не проводилася оперативна закупка», - йдеться в повідомленні.
«Докази щодо осіб, які не були організаторами бізнесу, їхнього усвідомлення участі у зайнятті забороненим видом господарської діяльності та, обов'язково, наявності мети отримання незаконного прибутку, корисливого мотиву не лише суду не надавалися, але й взагалі не збиралися, хоча про це були навіть вказівки суду при поверненні справи на додаткове розслідування, які були підтримані судом апеляційної інстанції, однак були проігноровані. Вказана правова позиція підтримується у рішеннях Верховного Суду і у інших справах, де ухвалювалися виправдувальні вироки щодо осіб, які не є організаторами грального бізнесу», - ідеться у вироку.
Як повідомляв Житомир.info, у вересні 2012 року поліція інформувала, що під час рейдів у Житомирській області виявили чотири підпільні ігрові заклади. Три з них викрили у Бердичеві, де вилучили 22 ігрових автомати, 6 комп’ютерів, столи для організації азартних ігор, фішки, гроші та інше.