![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/10/225945/ca9c5b3d6001c3f69fe74f8b22107d98_preview_w440_h290.jpg)
Комунальне підприємство «Житомирводоканал» щомісяця оприлюднює показники якості води, яку постачають споживачам.
Зокрема, нещодавно оприлюднений протокол вимірювання показників якості питної води за січень 2025 року.
Зазначається, що контрольно-вимірювальна лабораторія водоканалу проводить контроль якості питної води за 48 показниками: мікробіологічними, паразитологічними, санітарно-хімічними і радіологічними.
В протоколі вимірювання якості води за січень поточного року наведені 33 показники, лише по одному з них перевищена норма – каламутність. Хоча позначка біля нормативного показника вказує на те, що «норматив, зазначений у дужках, має право використовувати підприємство питного водопостачання в окремих випадках, пов'язаних з особливими природними умовами та технологією підготовки питної води, що не дозволяє довести якість питної води до жорсткішого нормативу, про що повинно бути зазначено у технологічному регламенті або іншому документі з описом технологічного процесу виробництва питної води». Тобто при нормі не більш ніж 0,58 мг/дм3 допускається 2,03 мг/дм3.
Скриншот з протоколу з показниками
«Спеціалісти контрольно-вимірювальної лабораторії у безперервному цілодобовому режимі ведуть контроль за якістю води з Денишівського та Відсічного водосховищ на усіх етапах очищення, досліджують вплив реагентів, які використовуються у водопідготовці. Вони проводять дослідження питної води із розподільчої мережі (водорозбірних колонок), житлових будинків, організацій і т.под. Перші проби води відбирають ще до того, як воду почнуть очищувати. Саме за результатами цих досліджень інженери-технологи підбирають найбільш оптимальні дози реагентів для очищення води», - наголошують у комунальному підприємстві.
Нагадаємо, в жовтні 2024 року представники Уповноваженого Верховної ради з прав людини під час моніторингового візиту до Житомирської міської територіальної громади щодо стану додержання прав громадян на чисту та доступну воду в умовах воєнного стану і виявили, що у зв’язку із неналежною якістю питної води з централізованої системи водопостачання, жителі громади її не вживають та не використовують для приготування їжі.
Як повідомляв Житомир.info, з 19 серпня по 6 вересня 2024 року у Житомирі водоканал проводив промивку та дезінфекції водопровідних мереж для покращення ситуації з кольоровістю води унаслідок підвищення концентрації марганцю та заліза, які продукують утворення осаду в трубах. 26 вересня КП «Житомирводоканал» інформувало, що марганець та залізо, які ускладнювали процес водопідготовки у літній період, вже прийшли у норму, а розчиненого кисню у водосховищі стало більше.