Житомирські краєзнавці та історики продовжують вимагати передати напрацювання Георгія Мокрицького до Державного архіву Житомирської області. Зокрема, громадська організація «Архео» підготувала звернення до секретаря міської ради, в якому просить створити спеціальну комісію, яка займеться цим питанням.
«Ми дали звернення, щоб тут розв'язати питання про комісію, яку треба організувати для передачі архіву Георгія Павловича Мокрицького. Першим завданням цієї комісії повинно бути – опис цієї інтелектуальної спадщини й архіву Георгія Павловича Мокрицького, щоб з’ясувати, що залишилося з його архіву, і як передати все це в обласний архів», – розповів 11 лютого член громадської організації «Архео» Валерій Скоріков.
Місцевий краєзнавець Олександр Тарабукін також підтримав ініціативу громадської організації, адже, за його словами, архів Мокрицького має бути доступним для людей.
«Доробки та спадщину Георгія Павловича Мокрицького, відомого у Житомирі краєзнавця, треба обов’язково зберегти! Місцем її зберігання повинен бути Державний архів Житомирської області. Це єдина установа, де вона (ред. спадщина) краще буде зберігатися та найголовніше, що буде доступною для всіх охочих. Архів у нього дуже великий. Там була величезна бібліотека, велика картотека будинків, які розташовувалися в Житомирі й мали історичне значення, велика картотека персоналій, різні фотокопії, оригінали документів, картографічні матеріали», – говорить старший науковий співробітник Житомирського обласного краєзнавчого музею Олександр Тарабукін.
Звернення передали секретарю Житомирської міської ради.
Журналістам Житомир.info Галина Шиманська повідомила, що архів Георгія Мокрицького наразі знаходиться в міській раді, а найближчим часом створять комісію, яка вивчить ці матеріали.
«Матеріали, які знаходилися у Сергія Миколайовича Намєсніка всі перевезені до міської ради. Буде створена комісія, яка повністю зафіксує, опише, створить номенклатуру. До кінця тижня вона буде створена і почне працювати. В комісії будуть краєзнавці, працівники архіву, людина, яка була помічником Георгія Павловича. Тільки після того, коли ми будемо бачити, що там знаходиться, ми зв’яжемося з прямими спадкоємицями. Тільки їм вирішувати, що далі з цим всім робити, тому що Житомирська міська рада не має сьогодні абсолютно ніякого юридичного права, бо це не визначено ніяким документом», – коментує секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська.
Нагадаємо, 31 січня 2025 року журналісти Житомир.info дізнавалися, куди зник архів Георгія Мокрицького.
Як повідомляв Житомир.info, 29 грудня 2021 року у Свято-Михайлівському соборі містяни прощалися з житомирським краєзнавцем та істориком Георгієм Мокрицьким, який помер увечері 26 грудня 2021 року на 69-у році життя після перенесеного інсульту. 15 грудня 2022 року на сесії Житомирської міської ради житомирському краєзнавцю Мокрицькому Георгію Павловичу присвоїли звання «Почесний громадянин міста Житомира» (посмертно).