![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/12/225984/5052e7e85c501dac9093f679b9ec6ae0_preview_w440_h290.jpg)
Виконував замовлення спецслужб рф: у Житомирі поліцейські та СБУ затримали студента, причетного до підпалу автомобіля військовослужбовця.
Про це 12 лютого повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
«Повідомлення про займання автомобіля у дворі багатоповерхівки у центрі міста надійшло до поліції вночі 6 лютого. Пошкоджений Nissan X-Trail належав військовослужбовцю ЗСУ, а обставини свідчили про умисний підпал. Вже наступного дня поліцейські встановили причетного до злочину», - йдеться в повідомленні.
Власник автомобіля, 33-річний військовослужбовець, повідомив, що ввечері залишив його в дворі, а вже вночі сусіди повідомили про пожежу. До встановлення осіб, причетних до підпалу, були залучені оперативники Управління карного розшуку ГУНП області та Житомирського райуправління поліції, а також фахівці управлінь оперативної служби та кримінального аналізу ГУНП.
Підозрюваного, 18-річного містянина, студента одного з місцевих закладів освіти, правоохоронці розшукали за місцем навчання. У нього вилучили докази причетності до злочину.
Зауважимо, управління Служби безпеки України у Житомирській області повідомляє, що за задумом ворога, серія підпалів автомобілів поліцейських, ТЦК та СБУ мала розхитати суспільну обстановку в регіоні.
«Як встановили правоохоронці, «клюнув» на пропозицію легких заробітків у одному із телеграм-каналів 18-річний студент житомирського училища. Він погодився на співпрацю та, дотримуючись вказівок «куратора», пізно вночі здійснив підпал попередньо узгодженого із ворожим спецслужбістом військового позашляховика. Для цього, діючи за інструкціями, зловмисник облив передню частину авто легкозаймистою речовиною та підпалив її. Розраховуючи отримати обіцяну винагороду, молодик зафільмував процес підпалу та відправив відеофайл «куратору». Втім, грошей він не дочекався. Натомість зранку до нього завітали співробітники СБУ та поліцейські», - йдеться в повідомленні.
Попри спроби зловмисника «замести сліди», під час слідчих дій правоохоронці віднайшли і вилучили одяг із доказами вчиненого злочину, залишки легкозаймистої речовини та мобільний телефон із перепискою.
Зауважимо, Житомирська обласна прокуратура повідомляє, що за підпал автомобіля військовослужбовця незнайомець пообіцяв студенту 1 000 доларів США.
«За процесуального керівництва прокурора Житомирської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю за фактом перешкоджання законній діяльності Збройним Силам України в особливий період (ч. 1 ст. 114-1 КК України). Наразі йому обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою без застави», - інформує прокуратура.
Шукаючи легкого збагачення, підозрюваний погодився на пропозицію незнайомця з Telegram-каналу - за 1000 доларів США підпалити авто військовослужбовця або співробітника ТЦК.
Удень, 6 лютого, він запримітив біля одного з будинків позашляховик маскувального кольору хакі. Близько опівночі повернувся, облив капот авто бензином і підпалив. Транспорт загорівся та зазнав пошкоджень. Надалі відеозвіт підпалу надіслав замовнику. Однак він оцінив виконану роботу значно нижче обіцяної суми, перерахувавши на картку підозрюваного 8,5 тис грн (200 доларів США).
За скоєний злочин передбачене покарання - позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Нагадаємо, з початку 2024 року В Україні затримали майже 500 виконавців підривів ТЦК, диверсій на залізниці та підпалювачів авто військових.
Як повідомляє Житомир.info, 6 вересня 2024 року поліцейські затримали 35-річного чоловіка, який у середмісті Житомира підпалив авто військового.