Події

Антикорупційний суд почав розгляд справи екскерівника ГУ Держгеокадастру у Житомирській області про збитки 54 млн грн

12 February 2025, 15:06

Вищий антикорупційний суд України розпочав розгляд справи колишнього виконувача обов’язків начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Олександра Смолянюка, якого обвинувачують у зловживанні владою.

29 січня 2025 року до Вищого антикорупційного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні від 18 травня 2021 року за обвинуваченням Смолянюка у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (Зловживання владою або службовим становищем).

Про це йдеться в ухвалі ВАКС від 3 лютого 2025 року.

Покарання за цією статтею – позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від п’ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8,5 до 17 тис. грн).

Підготовче судове засідання у кримінальному провадженні призначене на 13 лютого 2025 року.

Скриншот з сайту ВАКС

Зауважимо, що Олександр Смолянюк у 2021 році керував обласним управлінням Держгеокадастру.

Нагадаємо, 8 жовтня 2024 року НАБУ і САП повідомили колишньому в.о. начальника Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області Олександру Смолянюку про підозру у зловживанні службовим становищем та заподіянні сільгосппідприємству мільйонних збитків. За даними слідства, у 2021 році підозрюваний, всупереч чинному законодавству та численним судовим рішенням на користь сільгосппідприємства, припинив його право постійного користування земельними ділянками загальною площею майже 5 тис. га та скасував реєстрацію відповідних держактів. Водночас намагався передати ці земельні ділянки у постійне користування іншій юридичній особі для ведення сільського господарства. У результаті сільгосппідприємству завдано шкоди на суму понад 54 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, 15 липня 2020 року трасу Київ-Чоп біля Гадзинки перекривали учасники АТО, акція була пов’язана із земельними ділянками. 21 травня 2021 року люди перекривали трасу Київ-Чоп поблизу села Гадзинка Житомирського району на знак протесту проти того, що Держгеокадастром своїм наказом у травні 2021 року надав дозвіл ГО «Фонд інвалідів АТО» на розробку проєкту землеустрою щодо відведення у постійне користування майже 2400 га землі поблизу Черняхова.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ВАКС Держгеокадастр Смолянюк суд антикорупційний суд зловживання владою земля  
Матеріали по темі