Влада

Під час повторної перевірки житомирської спецшколи знайшли недоліки, які можуть призвести до порушення прав учнів

13 February 2025, 12:52

Для виконання функцій національного превентивного механізму в рамках реалізації проєкту «Регіональні групи національного превентивного механізму» представники громадських організацій 28 січня 2025 здійснили повторне відвідування Житомирської спеціальної школи № 2 Житомирської обласної ради (далі – заклад, спецшкола).

Про це 13 лютого повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

«Заклад розрахований на перебування 224 вихованців. На день відвідування у спецшколі перебувало 68 учнів. У спецшколі функціонує 12 навчальних класів, освітній процес організований відповідно до потреб учнів. Класи світлі та просторі, оснащені новим та сучасним обладнанням, що створює комфортну атмосферу для навчання», - йдеться в повідомленні.

Під час відвідування спецшколи члени групи НПМ ознайомились з умовами навчання, проживання, організацією харчування та рівнем медичного забезпечення учнів.

«Група НПМ відмітила позитивні зміни у діяльності спецшколи та встановила, що адміністрація закладу вживає заходи щодо усунення порушень виявлених під час попереднього відвідування, зокрема: організували дотримання вимог щодо товарного сусідства продуктів харчування у холодильниках, приведення приміщення харчоблоку до належного санітарно-гігієнічного стану, проведення ремонтних робіт в окремих приміщеннях закладу та інше», - повідомила пресслужба.

Під час конфіденційного спілкування скарги щодо жорстокого, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження чи покарання від вихованців не надходили.

Водночас під час відвідування група НПМ виявила недоліки, що можуть призвести до порушення прав учнів, зокрема:

  • на охорону здоров’я та медичну допомогу (порушення вимог щодо зберігання лікарських засобів);
  • на достатній життєвий рівень, що включає достатнє харчування, одяг, житло (встановили порушення вимог зберігання продуктів харчування);
  • порушення права осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення та інше.

За результатами відвідування Житомирської спеціальної школи № 2 Житомирської обласної ради будуть скеровані відповідні листи та рекомендації щодо усунення виявлених порушень та недопущення їх у подальшій діяльності закладу.

У разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.

Нагадаємо, у січні під час перевірки Вишевицької спеціальної школи Житомирської обласної ради виявили прострочену їжу, туалети без дверей та інші порушення.

Як повідомляв Житомир.info, у жовтні 2024 року працівники регіонального Представництва Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Житомирській області спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» відвідали Житомирську спеціальну школу Житомирської обласної ради. Перевірка виявила недоліки, які впливають на додержання прав дітей.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: спецшкола Омбудсмен Уповноважений недоліки Омбудсман  
Матеріали по темі