![](https://www.zhitomir.info/f/images/2025/02/14/226033/c545e4b3b5fdb8e707f3e93e91569595_preview_w440_h290.jpg)
За матеріалами СБУ повідомлено про підозру судді районного суду Житомирщини, яка «злила» фігурантам кримінального провадження відомості досудового розслідування.
Про це 14 лютого 2024 року інформує управління СБУ у Житомирській області.
«Служба безпеки спільно з ДБР та прокуратурою задокументувала розголошення суддею одного із районних судів Житомирської області відомостей досудового розслідування із баз даних з обмеженим доступом особам, причетним до схеми з отримання хабарів за сприяння військовозобов’язаним в ухиленні від мобілізації. Так, наприкінці року оперативники СБУ здійснили комплекс заходів щодо припинення протиправної діяльності посадових осіб медичних установ області, пов’язаної із видачею фіктивних довідок чоловікам призовного віку про «погане» здоров’я. Ці медичні документи використовувалися «ухилянтами» для подальшого проходження ВЛК та звернення до МСЕК щодо надання відповідної групи інвалідності, яка використовувалась як підстава для ухилення від призову. Серед фігурантів кримінального провадження був і сімейний лікар лікувального закладу – колишній депутат Житомирської обласної ради», - йдеться у повідомленні.
Підозрювана, маючи повний доступ до Єдиного реєстру судових рішень, віднайшла в ньому інформацію з обмеженим доступом – про документування злочинної діяльності учасників схеми, хід слідчих дій стосовно них і розголосила ці відомості даному фігуранту та стороннім особам.
«Протиправні дії судді могли призвести до перешкоджання роботі слідчих із встановлення обставин справи, знищення доказів причетними до вчинення злочинів особами, тиску фігурантів на потенційних свідків, ухилення винних від кримінальної відповідальності тощо. Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем роботи і перебування зловмисниці правоохоронці відшукали та вилучили беззаперечні докази вчинення правопорушення», - інформує СБУ.
На підставі зібраних СБУ доказів заступник Генерального прокурора повідомив судді про підозру у вчиненні злочинів за двома статтями Кримінального кодексу України:
ч. 2 ст. 362 (несанкціоноване перехоплення інформації, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, що призвело до їх витоку, вчинене особою, яка має право доступу до такої інформації);
ч. 2 ст. 387 (розголошення даних досудового розслідування суддею, незалежно від того, чи брала ця особа безпосередню участь у досудовому розслідуванні).
Слідством досліджуються дані щодо інших можливих фактів розголошення служителькою Феміди відомостей кримінальних проваджень стороннім особам.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляє, що наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваній запобіжного заходу.
Досудове розслідування проводить другий слідчий відділ (з дислокацією у м. Житомирі) ТУ ДБР, розташованого у м. Хмельницькому. Оперативний супровід забезпечує УСБУ в Житомирській області.
«Наприкінці 2024 року
правоохоронці проводили обшук у батька судді, який обіймає посаду
лікаря-терапевта в одному із медичних закладів Коростишева. Слідчі дії
відбулися у межах розслідування схеми вимагання коштів медичними працівниками
Житомирщини від військовозобов’язаних. Чоловіки на підставі фіктивних довідок
мали можливість покинути Україну та виїхати за кордон. У випадку доведення
винуватості фігуранти могли бути ув’язнені до 10 років (ч. 3 ст. 332 та ч. 1,3
ст. 368 КК України). Родичі повідомили судді про факт проведення обшуків у
батька та номер кримінального провадження. Вона, своєю чергою, маючи доступ до
Єдиного державного реєстру судових рішень, зайшла до системи та протиправно
здійснила пошук інформації. Таким чином, суддя дізналася деталі провадження,
зокрема про проведені та заплановані обшуки, списки потенційних підозрюваних,
прізвища заявників тощо. Надалі, усі дані вона передала своєму батькові та його
колезі», - інформує пресслужба Державного
бюро розслідувань.
Від редакції: в Єдиному реєстрі судових рішень є ухвали, які стосуються розслідування справи судді та кримінального провадження, дані з якого розголошувалися (див.скриншоти).
За інформацією, яку Житомир.info підтвердили обізнані зі справою, підозру про розголошення даних досудового розслідування отримала суддя Коростишівського районного суду Вікторія Янчук. Її батько, Віктор Янчук – лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Коростишівської міської ради, у 2015 році він був обраний депутатом Житомирської обласної ради від ВО «Свобода».
Як повідомляв Житомир.info, 19 січні 2025 року СБУ та Нацполіція інформували про ліквідацію за два дні 10 схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України, зокрема, в Житомирській області викрили директора місцевого центру первинної медико-санітарної допомоги, який продавав ухилянтам фіктивні довідки про «погане» здоров’я.