У Житомирі 18 лютого на базі Професійного технічного коледжу відкрили навчально-практичний центр зварювальних технологій оснащений новим обладнанням. Тут здобувачі освіти зможуть покращити свої практичні навички.
«Було придбано обладнання, за допомогою якого можна виконувати підготовчі, різальні, шліфувальні операції та зварювальні роботи, які можна виконувати на високоякісному обладнанні. Крім різальних верстатів, у нас є 3D зварювальний стіл, за допомогою якого можна точно виконувати складні роботи зі збирання та зварювання виробів, що мають широкий попит. Обладнання дійсно має широкий функціонал і може виконувати багато різних операцій з різними металами, які звичайними зварювальними апаратами зробити важко або неякісно», – розповідає майстер виробничого навчання Професійного технічного коледжу м. Житомира Валерій Кириченко.
Руслан навчається на третьому курсі на електрогазозварника. Учень говорить, що вже має ідеї виробів, які хоче виготовити на новому обладнанні.
«Різні металеві конструкції. На цей момент для військових можна щось виготовляти. Це дуже хороше обладнання, хороші напівавтомати та аргонові апарати. Зараз це дуже необхідна професія, потрібно буде відбудовувати інфраструктуру України після закінчення війни. Професія дуже прибуткова й потрібна», – ділиться здобувач освіти Професійного технічного коледжу м. Житомира Руслан Мостіпака.
Новий навчально-практичний центр зварювальних технологій буде доступний не лише для здобувачів освіти Професійного технічного коледжу.
«Сьогодні цей центр дасть змогу підготувати на найновітнішому обладнанні зварювальників. Також дасть змогу здобути другу професію ветеранам, учасникам бойових дій, внутрішньо переміщеним особам й людям, які захочуть перекваліфікуватися, я кажу про доросле населення. Тут буде програма «Навчання впродовж життя». У центрі зайнятості є система ваучерів, і люди, які хочуть здобути першу або другу професію протягом життя, можуть отримати ваучер на навчання й здобути тут таку робітничу професію», – каже секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська.
Закупівля нового обладнання для навчального центру зварювальних технологій була здійснена на умовах співфінансування.
«На придбання обладнання була надана державна субвенція в розмірі – 3,8 млн грн, кошти з міського бюджету саме на обладнання – 1,7 млн грн. Для того, щоб зробити поточний ремонт, сучасну систему вентиляції, новітнє обладнання для опалення, з міського бюджету витратили – 8,3 млн грн», – сказала секретар Житомирської міської ради Галина Шиманська.
Нагадаємо, 31 січня депутатам Житомирської міської ради презентували роботу з реформування закладів професійно-технічної освіти (ПТНЗ), які нещодавно перейшли у власність Житомирської громади. Зокрема зазначили, що з місцевого бюджету на професійно-технічну освіту у 2025 році передбачено фінансування в розмірі 155 млн грн. Наразі у п’яти ПТНЗ Житомира навчається 2261 учень, з яких: 1339 – діти з Житомирської громади (60%); 922 – діти з інших громад.
Як повідомляв Житомир.info, 23 січня 2025 року директор ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м. Житомира» (знаходиться на Чуднівській) в коментарі журналістам Житомир.info розповів, що дітей, які навчаються в їх закладі, хочуть перемістити в інше приміщення, у департаменті освіти підтвердили такі наміри. Також журналістам стало відомо, що розглядають варіант приміщення садочка № 32, який 31 грудня 2024 року виключили з освітньої мережі, тому що там немає укриття.
Цього ж дня під час обговорення ситуації з переселенням ПТУ до дитсадка на позачерговій сесії Житомирської міської ради стало відомо, що на приміщення Центру легкої промисловості претендує державний університет «Житомирська політехніка», який знаходиться через дорогу від закладу профтехосвіти.