З початку 2025 року у Житомирі зафіксували вісім стихійних сміттєзвалищ. Про це журналістам Житомир.info 14 лютого розповіла начальниця відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради.
«Щороку знаходяться нові сміттєзвалища, станом на 14 лютого є інформація й ми розглядали комісійно – 8 локацій, де утворені сміттєзвалища. Протягом 2024 року комісією було розглянуто 19 адрес, де утворили стихійні сміттєзвалища, деякі локації були абсолютно не нові. Протягом років ми виявляємо стихійні сміттєзвалища, які утворюються з каменеобробних відходів або будівництва, тобто ми розуміємо, що це може бути промислова діяльність. Чому люди дозволяють собі викидати й вивозити машинами це сміття і засмічувати земельні ділянки – це вже питання не до нас», – розповідає начальниця відділу екології та природних ресурсів Житомирської міської ради Поліна Мурашевська.
Одне зі стихійних сміттєзвалищ утворилося поблизу вулиці Промислової. Ще в січні міська рада отримала лист від Державної екологічної інспекції Поліського округу з вимогою прибрати сміття.
«Спеціаліст відділу виїхав, оглянув й зафіксував наявність даного стихійного сміттєзвалища. Там не дуже значні об'єми, але вони є. Там колії з однієї й іншої сторін, територіально вони близько один до одного, але екологічною інспекцією зафіксовано, як два різних сміттєзвалища, бо різні координати. Було надано протокольне доручення комунальному підприємству (ред. КАТП 0628) протягом березня місяця прибрати саме ці стихійні сміттєзвалища», – говорить Поліна Мурашевська.
У відділі екології та природних ресурсів зазначили, що протягом березня та квітня загалом ліквідують 6 з 8 стихійних сміттєзвалищ. За двома адресами ситуація така: одне несанкціоноване сміттєзвалище повинен прибрати орендар ділянки, на якій лежить це сміття, щодо іншої від Житомирської міської ради буде направлений лист до поліції з метою знайти власника даних відходів.
«До нас надходять листи від Державної екологічної інспекції, що вони знайшли стихійні сміттєзвалища і якби зобов'язують нас ліквідувати, але в багатьох випадках ці земельні ділянки знаходяться в оренді або користуванні, тобто ліквідація даних стихійних сміттєзвалищ неможлива, тому що це використання бюджетних коштів. У нас питання про те, чия це земельна ділянка дуже важливе, якщо земельна ділянка комусь належить або знаходиться в приватній власності, то це має бути ліквідовано коштами власника земельної ділянки», – сказала Поліна Мурашевська.
Нагадаємо, 13 лютого екологи повідомили, що готують лист до Житомирської міськради з вимогою ліквідувати сміттєзвалище біля водоспаду «Коденка» в місті Житомир.
Як повідомляв Житомир.info, 4 лютого 2025 року екологи повідомили, що вимагають у влади ліквідувати шість незаконних сміттєзвалищ на вулиці Андріївській у Житомирі.