Стрес, тривожність, затримка мовленнєвого розвитку у дітей з такими проблемами батьки щодня звертаються до поліклініки для обслуговування дитячого населення у Житомирі.
«До нас звертаються кожного дня діти з такою ситуацією і ми діагностуємо: стреси, тривожність, мовленнєву затримку, депресію, агресію або апатію. У 2024 році звернень стало набагато більше з такими психологічними станами у дітей, ніж у 2023. Найчастіше звертаються з дітьми віком від 3 до 18 років», – говорить психолог поліклініки для обслуговування дитячого населення КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради Ольга Царук.
Кількість звернень збільшилася через війну в країні, адже психіка малечі вразлива, кажуть у поліклініці, та пояснюють, як може змінюватися поведінка дитини.
«Зараз набагато частіше. До війни теж були звернення, але з іншими проблемами, а зараз частіше. Підвищена тривожність, поганий сон, у маленьких дітей може бути затримка мовлення або дитина повністю перестає розмовляти. У старших дітей може бути агресія, тривожність, плаксивість, дратівливість, або навпаки деякі діти повністю закриваються в собі й в них виникає апатія, вони нервуються, і просто перестають розмовляти й на будь-що реагувати», – пояснює Ольга Царук.
Під час консультації дітей фахівчиня використовує різні методики, говорить, що це допомагає краще дізнатися психологічний стан дітей.
«Ігрова терапія, під час цієї терапії дитина розслабляється, починає гратися. Коли спостерігаєш, то відразу відчуваєш, чи вона стресована, манеру поведінки дитини, чи є агресія. Під час гри це проявляється. Також працюю з арттерапією – це ліплення, малювання, це теж чудово розслабляє дітей. У вигляді малюнків діти добре передають свій внутрішній стан, агресію, апатичний стан. Дитинка показує, чи відчуває себе потрібною або непотрібною», – розповідає психолог поліклініки для обслуговування дитячого населення КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка ЖМР».
Якщо ви бачите, що у вашої дитини змінилася поведінка, потрібно звернутися за допомогою до психолога.
«Потрібно звернутися за психологічною допомогою! Ми покажемо й розкажемо, як правильно діяти, працювати з дитиною, що потрібно для цього робити, як повинні мама або тато діяти в таких ситуаціях, який режим дня має бути у дитини», – говорить Ольга Царук.
Якщо вам потрібна психологічна допомога, ви можете звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Заклади, які надають ці послуги, можна знайти на сайті Національної служби здоров’я України.
Нагадаємо, 6 лютого у Житомирі відкрили Центр психосоціальної підтримки Товариства Червоного Хреста України. Тут працюють волонтери психічного здоров'я та досвідчені психологи, кожен, хто потребує психосоціальної підтримки, може звернутися до центру та отримати необхідну допомогу.
Де у Житомирі можна отримати психологічну допомогу військовим, ветеранам та їхнім родинам – дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, 12 грудня 2024 року Житомир.info дізнавався з якими скаргами звертаються за психологічною допомогою до Центру первинної медико-санітарної допомоги.