Купуючи поліс обов’язкового страхування, досвідчені водії часто замислюються, чи вистачить їм страхового покриття за ОСЦПВ у випадку ДТП, чи може краще ще додатково придбати поліс добровільного страхування. Так, у цих двох видів автострахування схожі назви, але при цьому вони мають принципові відмінності, що можуть суттєво вплинути на фінансовий захист у разі потрапляння в аварію. Чим саме вони відрізняються та для чого потрібен поліс ДЦВ? Варто розібратися в цих питаннях.
Для чого потрібне страхування ОСЦПВ
Поліс ОСЦПВ є обов’язковим за законом видом автострахування. Це базовий захист для учасників дорожнього руху. Автоцивілка, ціна на яку розраховується індивідуально, повинна бути у кожного водія. Договір покликаний покрити збитки третім особам, завдані внаслідок ДТП, винуватцем якого став власник поліса ОСЦПВ. Замість нього усі витрати на ремонт пошкодженого авто, лікування постраждалих нестиме страхова компанія, у якій була придбана автоцивілка.
З цього року максимальні суми виплат зросли, і зараз вони складають 250 тис. на покриття матеріальних збитків та до 500 тис. на компенсацію шкоди, завданої життю та здоров’ю потерпілих в аварії людей. Якщо розмір збитків буде перевищувати розмір завданої шкоди, різницю прийдеться компенсувати своїм коштом. Але цьому можна запобігти, придбавши добровільну автоцивілку (ДЦВ).
Як працює добровільне страхування відповідальності водія
Добровільне страхування цивільної відповідальності — додатковий поліс, який можна придбати за бажанням. Його головне завдання — збільшити максимальний ліміт страхової виплати. Тобто в тому разі, якщо ви, наприклад, у разі ДТП пошкодите якийсь суперкар, причому розмір завданої шкоди перевищить максимальну суму, яку можуть виплатити за ОСЦПВ, для компенсації підключиться ДЦВ. Застрахованому водію нічого не треба буде сплачувати зі власної кишені. При цьому стартова ціна страхування авто (https://arsenal-ic.ua/product/avtostrahuvannya) зросте на невелику суму.
Основні відмінності між стандартною автоцивілкою та ДЦВ
Головна відмінність — поліс ОСЦПВ обов’язково повинен бути у кожного водія, це вимога закону. Без нього експлуатація авто в Україні заборонена. Водночас ДЦВ є добровільним видом страхування, яке автовласник може оформити за власним бажанням. Поліс ОСЦПВ має певні обмеження сум страхових виплат (їхні розміри вказані вище), а ось ДЦВ дозволяє збільшити суму компенсації до 1 млн грн. Такого страхового покриття буде достатньо навіть для ДТП з елітними авто.
ДЦВ дуже бажано придбати усім, хто часто їздить у великих містах, адже ризик потрапити в ДТП з дорогим авто там значно вищий, ніж у маленьких містечках. Також бажано мати додатковий захист тим, хто нещодавно отримав права й не дуже впевнений у своїх навичках водіння. Тому не варто економити на придбанні поліса ДЦВ.
Як оформити добровільну автоцивілку
Зробити це зовсім не складно. Наприклад, в страховій компанії «Арсенал Страхування» потрібно зайти на сайт і в розділі «Автоцивілка», заповнити всю інформацію, яка потрібна для покупки поліса ОСЦПВ, внизу вибрати «Додатковий захист» (ДЦВ). Компанія пропонує збільшити стандартний розмір страхової виплати на суму від 50 тис. до 1 млн грн.
Добровільна автоцивілка — це не просто додатковий захист, це впевненість у будь-якій ситуації, що може статися на дорозі. Вона гарантовано дозволяє уникнути непередбачуваних великих фінансових втрат, що можуть виникнути навіть при наявності обов'язкового поліса ОСЦПВ.