Події

На річці Случ у громаді Житомирської області екологи вилучили браконьєрську сітку

26 March 2025, 13:51

Інспекція виявила браконьєрську сітку в Любарській громаді на Житомирщині.

Про це 26 березня повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

«Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу, реагуючи на звернення на телефонну «гарячу лінію» Інспекції щодо ймовірного незаконного вилову водних біоресурсів у річці Случ, здійснено рейдовий захід державного нагляду (контролю) за даними фактом. Так, 21 березня 2025 року екоінспекторами на річці Случ, неподалік села Провалівка (Любарська громада), виявлено браконьєрську сітку, яку було вилучено в установленому порядку», - йдеться в повідомленні.

Інспекція нагадує: з осені 2024 року до початку нерестового періоду 2025 року на території Рівненської та Житомирської областей діє заборона на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах.

Риболовля у зазначений період дозволяється лише поза межами зимувальних ям, з використанням зимових вудок та жерлиць тільки з льоду. У разі відсутності льодового покриву дозволено також нахлистові, донні, поплавкові вудки та спінінги всіх видів із природною або штучною приманкою, за умови, що загальна кількість гачків на всі вудки разом не перевищує 7 на одного рибалку.

Також на рибогосподарських водних об’єктах Житомирської та Рівненської областей з грудня 2024 року до 30 червня 2025 року включно діє заборона на вилов річкових раків.

Крім того, з 15 лютого до 31 березня 2025 року, відповідно до Правил любительського рибальства, на всіх водоймах Житомирської та Рівненської областей заборонено вилов щуки на період нересту.

«Вилов щуки під час нерестової заборони тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. За кожну незаконно виловлену щуку нараховується шкода у розмірі 3468 грн. Також можливий адміністративний штраф у розмірі до 3400 грн. Повторне заподіяння шкоди та грубе порушення правил риболовлі тягне за собою кримінальну відповідальність», - наголошують в Держекоінспекції.

Нагадаємо, 20 березня під час рибоохоронної роботи на річці Ірша інспектори вилучили у рибалок остроги та «заборчики».

Як повідомляв Житомир.info, 600 тисяч гривень на двох мають сплатити браконьєри, які сітками ловили рибу у річці Гнилоп′яті. Про це 17 квітня 2024 року повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: еколог ДЕІ рейд риба рибалка сітка браконьєр Случ Любар  
Матеріали по темі