
На Житомирщині поліцейські повідомили про підозру перевізниці нелегальних втікачів за кордон.
Про це 27 березня повідомляє відділ комунікації поліції Житомирської області.
«Слідством встановлено, що близько місяця тому 30-річна жителька Одещини отримала від знайомого пропозицію «швидкого заробітку». Робота полягала у перевезенні військовозобов’язаних чоловіків до прикордонної території на півночі Житомирщини для їх подальшого незаконного виїзду з країни. Правоохоронці з’ясували, що в одному з телеграм-каналів пропонувався спосіб незаконно покинути Україну. Засновник каналу сформував групу з вісьмох «замовників» та надав їх контакти перевізниці. Все це відбувалося без жодних особистих зустрічей», - йдеться в повідомленні.
Водночас водійка отримала повідомлення з геолокацією місця збору. Вона зв’язалася з майбутніми пасажирами та домовилася про зустріч у Києві. Вже на обумовленому місці одному із чоловіків надійшло повідомлення з вимогою вимкнути телефони та «оплатили дорогу» вартістю у вісім тисяч гривень з людини. За оперативними даними, кожному з «клієнтів» увесь «пакет послуг» мав коштувати 120 тисяч гривень.
«21 березня, оминаючи стаціонарні блокпости, жінка разом із «подорожуючими» вирушила в напрямку державного кордону автомобілем «Volkswagen Transporter». Проте вже наступного дня близько 15:00 мікроавтобус зупинили в Коростенському районі працівники 9-го загону Державної прикордонної служби України. Поліцейські затримали водійку в процесуальному порядку. У неї вилучили грошові кошти, мобільний телефон та транспортний засіб», - розповіли правоохоронці.
Щодо восьми пасажирів віком від 21 до 56 років прикордонники склали відповідні матеріали про адміністративні правопорушення, а також сповістили Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.
Слідчі Коростенського районного управління поліції повідомили перевізниці про підозру за ч. 3 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) КК України. Судом їй обрано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Досудове розслідування триває, встановлюються інші учасники протиправної схеми.
Процесуальне керівництво здійснює Коростенська окружна прокуратура, оперативний супровід — працівники міграційної поліції ГУНП області.
За чинним законодавством за такий злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років.
Зауважимо, 27 березня пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомила, що прокурори готують апеляційну скаргу щодо запобіжного заходу підозрюваній.
«Прокурором погоджено клопотання слідчого про взяття підозрюваної під варту. Утім, слідчим суддею їй обрано запобіжний захід у виді домашнього арешту. Наразі прокуратурою готується апеляційна скарга на вищевказане рішення суду. Пасажирів автомобіля, які є особами, що підлягають мобілізації, направлено для проходження ВЛК», - розповіли у прокуратурі.
Нагадаємо, 8 березня на Закарпатті прикордонники зупинили водія швидкої, який за 11 тисяч доларів віз «медбрата» з Житомирської області до кордону
Як повідомляв Житомир.info, 5 березня 2025 року у Житомирській області затримали 24-річного жителя Вінниці у сприянні незаконному перетину держкордону військовозобов’язаними. Вінничанин своїм автомобілем «Renault Megane» повіз подорожуючих до кордону з Білоруссю, намагаючись оминути стаціонарні блокпости. Проте пізно ввечері їх зупинили правоохоронці в Овруцькій громаді Коростенського району. Водія затримали та вилучили гроші, мобільний телефон та авто. Щодо пасажирів віком 21, 44 та 48 років прикордонники склади відповідні матеріали про адміністративні правопорушення. Також про подію сповістили ТЦК та СП.