
На Житомирщині задекларовано 105 одиниць вогнепальної зброї та понад 14 тисяч боєприпасів до неї.
Про це 27 березня 2025 року повідомляє пресслужба поліції області.
«Таку кількість поліцейські зареєстрували з 25 листопада 2024 року, коли вступили в дію зміни до Закону України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Відтоді громадяни, які знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси або отримали їх як члени територіальної оборони, зобов’язані негайно задекларувати їх у підрозділах Національної поліції України. Для цього необхідно звернутись на спецлінію «102» або за контактними номерами поліцейських підрозділів», - йдеться у повідомленні.
Після повідомлення впродовж 24 годин слід прибути до найближчого підрозділу поліції та подати наступні документи:
письмову заяву;
паспорт-книжечку або ID-картку;
фотокартку розміром 3,5×4,5 см;
витяг про місце проживання/реєстрацію;
ідентифікаційний номер.
Для декларування необлікованої зброї заявнику необхідно вказати:
особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, контактний телефон, адресу місця проживання та реєстрації);
час, місце та обставини, за яких громадянин отримав або знайшов зброю;
мати з собою або вказати місце знаходження зброї чи боєприпасів.
Від часу вступу в дію змін до законодавства до територіальних підрозділів поліції Житомирщини звернувся 101 громадянин, який задекларував:
21 одиницю автоматичної зброї;
16 нарізних карабінів, гвинтівок;
59 гладкоствольних рушниць;
2 рушниці комбіновані;
7 пістолетів, револьверів.
Нагадаємо, 25 листопада 2024 року вступив у дію Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України». Відповідно до нього передбачено механізм декларування наявної у громадян вогнепальної зброї. Станом на 20 грудня 2024 року в Житомирській області задекларували 16 одиниць зброї.
Як повідомляв Житомир.info, у 2022 році річні зарплати керівників судів у Житомирській області у порівнянні з 2021 роком трохи зменшилися і були на рівні 1,4 млн грн, а «рекордсменом» залишився голова Житомирського апеляційного суду з нарахованою річною зарплатою більш ніж 2,6 млн грн.