Насьогодні, контрабанда цигарок продовжує бути однією з ознак організованої протиправної діяльності на ділянці відповідальності Північного регіонального управління Держприкордонслужби. Характеризується вона намаганням прихованого вивезення даного товару в напрямку ЄС через автомобільні, залізничні пункти пропуску та лінійні ділянки кордону. Поряд з цим наприкінці 2010 - початку 2011 року ця діяльність почала активізовуватись і на ділянці кордону з Республікою Білорусь із-за різниці в цінах на тютюнові вироби в наших країнах.
Тепер контрабандисти намагаються незаконно переправити до Євросоюзу не тільки цигарки молдавського та російського виробництва, як було раніше, а ще й з акцизними марками Республіки Білорусь.
Беручи до уваги тільки випадки пов’язані з білоруським тютюном то вже з початку року на північних кордонах зафіксовано їх декілька. В першому в пункті пропуску «Пулемець», що на Волині, на в’їзд в Україну в автомобілі "ВАЗ" під керуванням громадянина України під обшивкою дверей, багажника та сидінням було знайдено майже півтисячі пачок. В другому випадку наш співвітчизник перетинаючи державний кордон в Україну в пункті пропуску «Доманово» намагався в рейсовому автобусі сполученням "Брест-К.Каширськ" провезти 400 пачок приховавши їх за полицею та за заднім сидінням.
Крім того, білоруський тютюн - більше двохсот пачок цигарок, виявлявся в міжнародному автомобільному пункті пропуску «Ягодин» в дорожній сумці під сидінням пасажира рейсового автобусу, що рухався до Польщі. Традиційний і напрямок переміщення даної контрабанди в потязі сполученням «Київ – Варшава». Під час прикордонно-митного огляду в міжнародному залізничному пункті пропуску «Ягодин» вагону типу «Варс» в міжстелевому просторі неробочого тамбуру правоохоронцями неодноразово виявлялось більше тисяч пачок тютюнових виробів білоруського виробництва.
Із-за великих прибутків, не дивлячись на втрати цього товару при перетинанні кордону, і в майбутньому прогнозується дана протиправна діяльність.
Віктор Вирва




















