300 тис гектарів озимих культур в Україні не зійшло, але в Житомирській області ситуація не найгірша. Про це розповів заступник губернатора Микола Дейсан.
«В Житомирській області ситуація набагато краща, ніж в Україні, тому що наша зона є найменш ризикованою для землеробства. По Україні площі, які підлягають пересіву, значно більші, ніж у нас. Зі 157 тис. гектарів посіяних озимих культур у Житомирській області 63% - в доброму стані, 7-8% - площі, які доведеться пересівати, 29% - це площі зі зрідженими посівами», - повідомив Микола Дейсан.
Найгірша ситуація у Народицькому районі, де 19% - слабкі посіви і 21% – зріджені, і Андрушівському районі, де 16% – слабкі посіви та 32% – зріджені.
Найкраща ситуація у Романівському районі, де кількість площ, що підлягають пересіву складає всього 4%, а також у Коростенському та Чуднівському, в яких обсяги слабких площ по 5%.
Жито знаходиться в значно кращому стані, ніж пшениця, яка вразливіша через пізніші строки посіву.
«Все залежить від зими. Ми не знаємо, що буде з тими 63 % за зиму, вони можуть стати кращими, а можуть і повністю зникнути. Для озимих культур ідеальна зима, це коли 1 грудня вночі буде 5-10 градусів морозу, а на ранок піде сніг, який покриє посіви 10-15 сантиметровим шаром. І така погода протримається аж до весни. Якщо зима буде теплою – будуть розвиватися грибкові захворювання та активно шкодитимуть гризуни. За умов великих морозів без сніжного покриву – багато посівів може вимерзнути», - розповів Микола Дейсан.
Слабкі площі посівів озимих пересіватимуть ярими культурами, зріджені площі, залежно від їх стану, будуть або підсіяні ярими культурами, або ж не зачіпатимуть зовсім.
«Втрата озимих культур в Житомирській області – це перш за все трата грошей виробниками. Якщо на загальноукраїнському рівні озимих зберуть менше, то ціна них підвищиться», - повідомив Микола Дейсан