Економіка

Житомирській владі знадобився рік, щоб отримати гроші від ЄБРР

6 December 2012, 14:11

6 грудня в Житомирі відбулася нарада-круглий стіл з обговорення проблем фінансового обслуговування кредитів міжнародних інвестиційних організацій в житлово-комунальній галузі. На нараду до Житомира прибули представники ЄБРР, НЕФКО,  Національної комісії з державного регулювання в сфері комунальних послуг, а також фахівці з різних обласних центрів України, з метою з'ясувати, як мають працювати міжнародні фінансові інвестиції для зменшення енергоспоживання в галузі теплоенергетики.

Основне питання, що розглядалось на нараді, стосувалося модернізації системи теплопостачання міста Житомира, яка передбачає як зменшення споживання газу та електроенергії, так і зменшення тарифу на послуги ЖКГ. За словами мера Житомира Володимира Дебоя, завдяки кредитам міжнародних банків та фондів можна буде говорити не лише про економію енергетичних ресурсів, а й про уповільнення зростання тарифів житлово-комунальної галузі.

"Сьогодні ми робимо перший крок для того, щоб місто Житомир споживало менше газу, менше електричної енергії і, таким чином, для населення були дешевшими тарифи, люди могли отримувати якісні послуги, гаряче водопостачання, надійне теплопостачання, але при цьому платити справедливу ціну. Справа в тому, що ми розуміємо, що в світі буде зростати ціна на газ, але якщо його менше споживати, то, відповідно, і сплачувати доведеться менше. Для цього треба вживати заходи по економії ресурсів. Саме кредит ЄБРР і 5 млн. грантових коштів, які місту надаються безповоротно, сприятимуть тому, що теплокомуненерго буде працювати ефективніше, люди сплачуватимуть менше при загальному зростанні ціни на газ", - сказав Володимир Дебой.

Сергій Дунайло, член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, також зазначив, що взяття кредитів не означає зростання тарифів.

"Однією з вимог взяття таких кредитів є економія від реалізації тих чи інших заходів, за рахунок цієї економії і повинно відбуватися повернення залучених коштів. Це прописано і в договорі про залучення кредиту ЄБРР "Житомиртеплокомуненерго". Виходячи з розрахунків, уже на другий рік після реалізації запланованих заходів розпочинається економія паливно-енергетичних ресурсів, що дозволить створити накопичувальну базу для повернення самого кредиту та відсотків. Єдине, що може вплинути на зростання тарифу, це його складова - вартість газу", - запевнив Сергій Дунайло.

Щодо самої процедури отримання коштів ЄБРР Володимир Дебой сказав, що кошти надійдуть у 2013 році.

"Самим головним документом було розпорядження Кабміну, ми його отримали. Місто Житомир стало першим, якому наданий дозвіл Кабінету Міністрів на залучення таких кредитних коштів. Цей процес проходив півроку, тому що відбувалось узгодження на рівні міністерства фінансів, міністерства економіки, міністерства регіонального розвитку і, нарешті, комісії з регулювання тарифів у сфері ЖКГ.  7 листопада відповідне розпорядження Кабміну було підписане. Тож кошти готові уже надавати і сьогодні, але існує відповідна процедура, тому кошти будуть у 2013 році", - сказав мер Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, ЄБРР виділив КП "Житомиртеплокомуненерго" 10 млн. євро кредиту та 5 млн. гранту на реконструкцію системи теплопостачання в місті. Відповідні угоди були підписані 23 лютого 2012 року.

Житомир.info 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі