Економіка

В Житомирській області 7 фермерам-«щасливчикам» дадуть субвенцію з бюджету

1 February 2013, 11:07

 Фермерам Житомирської області надаватиметься 240 тис. грн. субвенції на освоєння семи пілотних проектів з розвитку молочного та м’ясного скотарства у фермерських господарствах. Субвенції надаватимуться фермерам за результатами конкурсу.

Про це Житомир.info повідомили у прес-службі Житомирської облдержадміністрації.

Цьогоріч в обласному бюджеті передбачено кошти на освоєння семи пілотних проектів за програмою розвитку агропромислового комплексу на 2011-2015 роки з розвитку молочного та м’ясного скотарства у фермерських господарствах.

Звертаючись до претендентів на участь у конкурсі, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Микола Дідківський зазначив, що субвенції із обласного та державного бюджетів на створення сімейних форм фермерських господарств, спеціалізованих на виробництві м’ясної та молочної продукції, надаватимуться керівникам господарств лише за дотримання ряду обов’язкових вимог.

«По-перше, ви повинні мати у наявності певну земельну ділянку, одне або декілька фермерських приміщень і відповідне технічне обладнання. По-друге, намір створити успішний бізнес. По-третє, у вашій родині має бути фахівець із сільськогосподарського виробництва. Оскільки вам надаватиметься субвенція з обласного бюджету у розмірі 240 тис. грн., то четвертою вимогою є придбання 23-х нетелів з розрахунку 10 тис. грн. за голову молочного напрямку або 23-х нетелів м’ясного напрямку та бика-плідника. При цьому керівництво області, надаючи кошти на придбання поголів’я, забезпечує і повне відшкодування відсоткової ставки за залученими кредитами фермерськими господарствами, а також безкоштовну щоденну методичну і практичну консультацію спеціалістів служб агропромислового комплексу», – пояснив посадовець.

На сьогодні серед претендентів на участь у конкурсі – 31 особа, а фінансування розраховане відповідно на створення лише семи господарств. Микола Дідківський зауважив, що визначальними чинниками при виборі претендентів будуть загальнолюдські якості, насамперед – порядність та вміння осіб визначатися щодо пріоритетів розвитку господарств, аби започатковані за підтримки обласного бюджету господарства функціонували, передаючись у спадок, із перспективою подальшого розширення. Крім того, для участі у конкурсі керівники фермерських господарств зобов’язані надати пакет відповідних документів до обласної конкурсної комісії з надання та використання субвенції з обласного бюджету на відшкодування вартості закуплених племінних нетелів і биків-плідників.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі