Економіка

Керівник управління Міндоходів у Житомирській області відповів на запитання щодо об’єднання податкової та митниці

5 June 2013, 12:30

 Керівник головного управління Міндоходів у Житомирській області Геннадій Козак відповів на запитання щодо об’єднання податкової та митної служби у єдине Міністерство доходів та зборів України, переваги від створення міністерства та пріоритети роботи головного управління Міндоходів у Житомирській області.

- Які результати очікуються від об’єднання податкової та митної служб? Чи не буде це тільки зміною вивіски?

- Звичайно, це робиться не для «зміни вивіски», а для того, щоб сконцентрувати в одному відомстві всі функції, пов’язані з адмініструванням податкових та митних платежів. Це шлях, який обрали багато провідних країн, в тому числі Великобританія, Данія, Латвія, Канада. Вперше в історії незалежної України ми маємо у складі центральних органів виконавчої влади відомство, яке: по-перше, несе на собі всю повноту відповідальності за поповнення державного бюджету.  По-друге, вітчизняні підприємці та іноземні інвестори відтепер мають єдиного адресата, який від імені держави відповідає за створення рівної конкуренції, поміркованого оподаткування, якісний сервіс в адмініструванні обов’язкових платежів. По-третє, наявність єдиного центру управління зробить процес прийняття рішень швидким та ефективним, і держава встигатиме реагувати на стрімкі зміни економічної кон’юнктури, актуальні тенденції, нагальні потреби платників.

За рахунок об’єднання функцій податкової та митної служб ми маємо намір підвищити ефективність управління процесом адміністрування податків і зборів. Наприклад, із створенням Міністерства доходів і зборів ми маємо можливість об’єднати податковий і митний аудит і суттєво зменшити кількість візитів на підприємства, і, в той же час, підвищити ефективність контрольно-перевірочної роботи. Головним управлінням Міндоходів в області на 1 півріччя 2013 року заплановано здійснити перевірки на 62-х підприємствах. Це вдвічі менше, ніж на 1 півріччя 2012 року (138 підприємств).

- Що слід очікувати бізнесменам від нового Міністерства?

- Наша мета і пріоритети роботи залишаються незмінними: якісне обслуговування платників із застосуванням новітніх технологій, спрощення документообігу, мінімум витрат часу представникам бізнесу на спілкування із державою, і максимум – на основну діяльність. Тому бізнес від створення Міністерства отримає ряд переваг: спрощення процедур отримання адміністративних послуг; підвищення якості, комплексність податкового та митного сервісу; скорочення кількості часу на обслуговування в державних органах; зниження рівня бюрократизації в державних органах влади, підвищення рівня довіри громадян до представників влади; забезпечення конфіденційності платників податків.

- Чи залишиться у складі Міністерства податкова міліція?

- Так, при Міністерстві й надалі функціонуватиме податкова міліція.  Відповідно до Податкового та Кримінального процесуального кодексів  вона виконуватиме функції по виявленню і  розслідуванню злочинів у сфері оподаткування. У зв’язку із цим   проводиться реорганізація податкової міліції до оптимальної чисельності, необхідної для найбільш ефективного виконання функцій з боротьби з правопорушеннями у податковій та митний сфері. Після завершення реорганізації штатна чисельність підрозділів податкової міліції області складатиме 143 штатні одиниці, в тому числі 51 одиниця – оперативне управління, 29 одиниць – слідче управління фінансових розслідувань та 63 одиниці – головний оперативний відділ ДПІ у м. Житомирі.

- Не зовсім зрозуміло, навіщо передавати Міндоходів адміністрування єдиного соціального внеску. Як це буде здійснюватися?

- Що стосується передачі Міндоходов функції адміністрування єдиного соціального внеску, то це цілком логічний крок, який відповідає інтересам бізнесу. Функції ведення реєстру та персоніфікації страхувальників, нарахування виплат залишаються за Пенсійним фондом, адміністрування, контрольно-перевірочна робота - за Міністерством. На облік до Головного управління переходить 99 тис. платників єдиного соціального внеску з середньомісячними надходженнями в сумі 250 млн. грн. Фахівці Міністерства вже працюють над спрощенням адміністрування єдиного соціального внеску для підприємців. Зокрема, йдеться про об’єднання звіту про сплату внеску зі стандартною декларацією форми 1ДФ та надання можливості подавати такий звіт, як і всі інші, в електронному вигляді.

- Чи не створить об’єднання митниці і податкової додаткових черг для тих, хто отримує різні дозвільні документи тощо?

- Впевнено можна сказати, що проведення реорганізації територіальних органів не погіршить умов обслуговування платників. Як і раніше, в області працюватимуть 14 Сервісних центрів по обслуговуванню платників податків. У Центрах обслуговування платників податків надаються на даний час 63 види адміністративних послуг та весь спектр роз’яснень чинного податкового законодавства. Зараз Головне управління Міндоходів області забезпечує обслуговування 21 тисячі платників податків – юридичних осіб та 62 тисячі – фізичних осіб – підприємців, із яких понад 4 тисячі платників ПДВ. Крім того, здійснюється обслуговування близько 450 тисяч громадян, які є платниками податків. Крім того, в ЦОПП діють 3 Акредитовані центри сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби. З початку року власниками електронних ключів стали 8067 платників податків – 6573 фізичних та 1494 юридичних осіб.

- Чи зміниться перелік та дислокація митних постів Житомирської митниці?

- Про всі зміни, що стосуються даних питань, можна дізнатися на веб-сайті Головного управління Міндоходів в області за адресою: http://zt.minrd.gov.ua.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі