Політика

Скорочення соцпрацівників може обійтись Житомирській області в 38 млн. грн.,- Ярослав Долгих

19 September 2014, 17:43

Скорочення соціальних працівників може обійтись Житомирській області в 38 мільйонів гривень.

Про це 18 вересня у прямому ефірі ЖОДТРК заявив депутат обласної ради Ярослав Долгих.

У рамках програми «Гаряча лінія» екс-заступник голови облдержадміністрації із соціальних питань наголосив на тому, що скорочувати соціальних працівників, котрі опікувалися питаннями неблагополучних родин, інвалідів та літніх одиноких людей, було вкрай неграмотно. Свого часу запровадження адресної соціальної служби – «соціальних дільничних» - було ініціативою Сергія Тігіпка.

«Соціальні працівники були покликані помічати проблеми у сім’ї, запобігати насильству в родинах, пояснювати людям їхні права, допомагати пенсіонерам вчасно отримувати соціальні послуги, піклуватися про прийомні родини та дитячі будинки сімейного типу. Соціальні дільничні були посередниками між державою та людьми. Впровадження такої практики мало на меті наблизити українські соціальні стандарти до європейських. Величезна кількість дітей уникла сиротинців і залишилася в сім’ї», - наголосив Ярослав Долгих.

Заробітну плату соціальні дільничні отримували з місцевих бюджетів, котрі дотувалися з центрального бюджету і, з одного боку, до кінця року область могла би отримати 14 мільйонів економії. Однак, така економія дуже сумнівна. За відносно короткий термін своєї роботи фахівці показали результативність цієї справи. Так, в межах держави у 22 рази зросла кількість дітей, які не потрапили до інтернатних закладів; у 5 разів – кількість дітей, повернутих до біологічних родин; у 7 разів – вирішення проблем забезпечення життєдіяльності сімей.

«А сьогодні сиротинці знову стали затребуваними. Це, фактично, перекреслює всю роботу з подолання соціального сирітства», - зазначив у ході інтерв’ю Ярослав Долгих.

Утримання однієї дитини в інтернатному закладі коштує державі від 36 до 144 тисяч гривень на рік, залежно від типу закладу (відповідно до моніторингу стану функціонування закладів для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, проведеного у 2013 році уповноваженим президента з прав дитини, здійсненого за підтримки представництва ЮНІСЕФ в Україні).

Завдяки роботі фахівців з сім’ями, де був ризик вилучення дітей, у Житомирській області у 2013 році 1273 дитини залишились у сім’ї. Якби довелось влаштовувати таку кількість дітей до дитячих будинків та інтернатів, їх утримання коштувало б за мінімальними розрахунками 45 млн.828 тис. грн.

«До речі, 32 соцпрацівника були взяті місцевими радами на власне утримання. Адже європейська практика очевидна і користь від такої соціальної роботи вираховується навіть не 38 мільйонами, це ціна нашого громадянського суспільства», - відзначив Ярослав Долгих.

Прес-служба обласної організації «Сильна Україна»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі