Політика

Який він, Віктор Развадовський, - крізь призму резонансних питань

25 September 2014, 10:10

Позачергові вибори до Верховної Ради є своєрідною люстрацією для тих, хто виявив бажання позмагатися за мандат людської довіри. Режим поіменного фіксування електронною системою «Рада» голосування народних депутатів з того чи іншого питання дозволяє кожному бажаючому комплексно та неупереджено оцінити законотворчу діяльність слуг народу у вітчизняному парламенті. Дослідження нормотворчості представника виборців 67-го Чуднівського мажоритарного округу (Житомирський, Любарський, Романівський, Чуднівський райони і частина м. Житомира) пропонуємо увазі читачів.

Віктор Развадовський з перших днів роботи парламенту сьомого скликання виступав за звільнення політичних в'язнів. Так, з метою забезпечення виконання міжнародно-правових зобов'язань України, 11 січня минулого року він проголосував за внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. Якщо б так повели себе тоді не 161, а щонайменше 226 депутатів, ув'язнені на підставі політичного підґрунтя (у тому числі Юлія Тимошенко) вийшли б на волю на рік раніше і, можливо, країна б уникла цьогорічних трагічних подій.

Згодом, 2 квітня, наш земляк голосував за включення до порядку денного сесії Верховної Ради України законопроекту «Про звільнення політичних в'язнів в Україні», який, на жаль, теж не набрав достатньої кількості голосів. Проте, після колективного звернення Віктора Развадовського, Олеся Донія, Петра Порошенка, Віталія Яреми та декількох інших народних депутатів до глави держави (за кілька днів до появи аналогічного клопотання омбудсмена Валерії Лутковської) достроково з ув'язнення був звільнений Юрій Луценко.

Поважаючи право громадян на мирні збори, мітинги, походи і демонстрації, (закріплене статтею 39 Основного Закону нашої країни), народний обранець від 67-го Чуднівського мажоритарного виборчого округу одним із перших публічно та жорстко засудив силовий розгін 30 листопада 2013 року мирної акції протесту, спричиненої відмовою керівництва України підписати у Вільнюсі Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Більше того, Віктор Развадовський закликав притягнути до найсуворішої відповідальності усіх причетних до ухвалення та виконання цього ганебного рішення, що спричинило жахливі наслідки, одразу оприлюднивши відповідну заяву в засобах масової інформації.

До речі, тоді ж він публічно наголосив, що залишається прихильником євроінтеграції України та наполягає на необхідності якнайшвидшого ухвалення парламентом усіх передбачених «списком Фюле» євроінтеграційних законів і підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. У цьому питанні зостався послідовним, проголосувавши «За» 16 вересня поточного року, коли Верховна Рада синхронно з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію України і ЄС.

А от щодо сумнозвісних «диктаторських законів» 16 січня 2014 року, які призвели до трагічних подій на Майдані, то Віктор Развадовський підняттям рук за них не голосував, оскільки не схвалював ані їх зміст, ані спосіб прийняття, про що письмово поінформував тодішнього голову парламенту та оприлюднив копію даного звернення у засобах масової інформації.

18 лютого, коли протистояння у Києві вилилося у кровопролиття, погроми та загибель наших співвітчизників, а також стало зрозуміло, що влада вирішила зірвати пленарне засідання законодавчого органу країни, Віктор Развадовський був в числі тих 19 депутатів, які ініціювали звернення до решти своїх колег по Верховній Раді з закликом узяти всю відповідальність за розв'язання громадянського конфлікту на себе. Завдяки цим зусиллям 20 лютого таки вдалося провести сесійне засідання парламенту. Підтримавши 239 голосами «За» ініційований Арсенієм Яценюком, Віталієм Кличком, Олегом Тягнибоком, Олегом Ляшком, Миколою Рудьковським, Юрієм Дерев'янком та Віктором Развадовським проект Постанови про засудження застосування насильства, що призвело до загибелі мирних громадян України (4158), депутати заборонили використання усіх воєнізованих формувань у розгоні акції протесту, чим зупинили братовбивство.

А через день, 22 лютого, з ініціативи Віталія Немілостівого, Романа Стаднійчука, Володимира Мельниченка та Віктора Развадовського 325 парламентаріїв проголосували за внесення змін до оригіналу тексту Конституції України, відновивши його в редакції від 8 грудня 2004 року, обмеживши тим самим надмірні повноваження президента та повернувши країні парламентсько-президентську форму правління, чим остаточно закріпили перемогу Майдану.

Однак, після розв'язання внутрішнього протистояння на українське суспільство чекало нове випробування – зовнішня агресія та породжені нею сепаратизм і тероризм. З метою відродження боєздатної української армії Віктором Развадовським було напрацьовано чимало законодавчих ініціатив, спрямованих на поліпшення озброєння, обмундирування, а також соціальний захист наших військових, членів їхніх сімей. Усі чотири такі законопроекти, про які з трибуни Верховної Ради України доповідав саме наш земляк, були підтримані парламентом та набрали юридичної сили. (Варто зазначити, що цей депутат надає також суттєву практичну допомогу учасникам АТО, їхнім сім'ям).

Віддав свій голос Віктор Развадовський і за включення до порядку денного сесійного засідання Верховної Ради та прийняття у першому читанні законопроекту про люстрацію – першої та головної вимоги Майдану. А 16 вересня 2014 року тричі натискав кнопку «За» під час його розгляду. І з третьої спроби, після того, як під стінами парламенту запалали шини, проект Закону про очищення влади (№ 4359а) таки був підтриманий у другому читанні та в цілому 231 народним депутатом.

Цього ж дня парламент розглядав антикорупційні законодавчі ініціативи. Віктор Развадовський голосував за проект Закону про Державну службу протидії корупції (№ 4880-1) та сім разів за включення до порядку денного, ухвалення за основу і повернення до повторного розгляду проекту Закону про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції (№ 5085). Проте необхідних мінімальних 226 голосів набрати за них так і не вдалося.

Забракло їх також за проект Закону про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (№ 5067). Проте Віктор Развадовський був серед тих парламентарів, хто голосував «За» прийняття (181 голос) цього важливого законопроекту.

Аналіз результатів депутатської діяльності доводить також, що, дотримуючись обіцяного виборцям, Віктор Развадовський послідовно голосує за відміну пенсійної реформи, систематично добивається підвищення до економічно обґрунтованих закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію у її товаровиробника як рослинного, так і тваринного (молока, м'яса) походження, переймається питаннями проведення ремонту доріг, газифікації населених пунктів, запровадження альтернативного опалення у освітніх та медичних закладах тощо.

Прес-служба Віктора Развадовського за матеріалами ЗМІ

 

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі