Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» має на меті привести до влади не лише нових людей – професіоналів своєї справи, а й втілити реальні зміни в державі, яких досі ніхто ще не робив. Про те, завдяки яким ресурсам дана політична сила планує реалізовувати свою програму та втілювати ці зміни в життя, 25 вересня у Житомирі розповіли лідери партії - Єгор Соболєв (номер №13 у виборчому списку) та Олександр Данченко (номер №9 у виборчому списку).
«Об’єднання «Самопоміч» – це альянс «Самопомочі» Садового, батальйону «Донбас», партії «Воля» і представників українського бізнесу, тобто людей, які в цій країні самостійно змогли розвинути власну справу – серед нас немає олігархів, нас ніхто не фінансує, ми покладаємось лише на власні сили. Мало хто з нас бачив себе в політиці, але за останні місяці, я особисто, вважаю за свій обов’язок щось змінити. Більше того, ми знаємо на практиці, як досягти успіху, і які зміни потрібні для того, щоб зробити Україну успішною», - пояснив ген директор ПрАТ «Датагруп», експерт з телекомунікацій та інформаційних технологій Олександр Данченко, запевнивши, що усі кандидати у списку «Самопомочі» – професіонали своєї справи: громадські діячі, політики, науковці чи бізнесмени.
Відповідаючи на запитання про те, де Україні взяти кошти для реалізації задекларованих змін, в час, коли йде війна і країна має спустошений бюджет, голова люстраційного комітету та лідер партії «Воля» Єгор Соболєв перерахував ряд конкретних дій, які дозволять вирішити дане питання.
«Треба визнати, що ми дуже багата країна, якщо утримуємо багатосоттисячну армію корупціонерів. Подолання корупції є величезним ресурсом і резервом. Тому питання люстрації – першочергове. Нам необхідно скоротити більшу кількість суддів, прокурорів та чиновників, вигнати негідників, а тим, що залишаться, і новим професіоналам дати достойні зарплати, нехай працюють», - сказав Єгор Соболєв.
«Львів у цьому плані є живою рекламою. Прикладом був і Майдан: все там робили люди, які проявляли ініціативу, про все домовлялися і самі діяли. Такою має стати уся держава – це найефективніший спосіб. Передача влади, грошей та повноважень людям, не регіонам чи обласним радам, а саме людям на рівні кожного будинку, мікрорайону і т.д. дозволить ефективніше використовувати наявні кошти та не витрачати їх впусту», - сказав Соболєв.
За його словами, третім пунктом, який дозволить реалізувати зміни в державі, є інвестування в освіту та науку.
«В Україні надзвичайно багато талановитих людей. Дайте їм можливість розвиватися, дайте інвестиції не лише у вищу школу, дайте інвестиції у дошкільну та середню освіту, і ми не впізнаємо самі себе за 10 років», - пояснив Єгор Соболєв.
У прес-конференції взяла участь і Наталія Чиж, якій партія «Об’єднання «Самопоміч» доручила представляти політичну силу на виборах по одномандатному округу №62 (Житомир).
«Я хочу змінювати місто, в якому живу. У нас є приклад – Львів, і ми будемо робити усе, щоб змінити Житомир на краще», - сказала Наталія Чиж і, як приклад конкретних дій, назвала реалізацію освітньої програми для пенсіонерів щодо навчання їх комп’ютерній грамотності та використанню сучасних телекомунікацій.
«Крім того, нам дозволили на місто Житомир обладнати до 300 точок з безкоштовним інтернетом. Але, користуючись нагодою, хочу звернутися до керівництва нашого міста все таки дозволити нам встановити безкоштовний інтернет у громадських місцях. У нас є можливості зробити це цілком безкоштовно. Ми робимо добро і нічого за це не беремо, нехай люди користуються, вони будуть лише задоволені, тільки дозвольте нам це зробити», - попросила Наталя Чиж та назвала номер громадської приймальні 47-03-01, за яким бажаючі мати безкоштовний інтернет в громадських місцях можуть залишати свої заявки, за якими формуватиметься перелік точок по встановленню Wi-Fi у Житомирі.
Також за її словами, у громадській приймальні представництва «Об’єднання «Самопоміч» у Житомирі по вулиці Велика Бердичівська, 9 вже діє пункт надання безкоштовних юридичних консультацій для мешканців міста.