«Громадськості ще не розказали, що ситуація з виплатою заробітної плати педагогічним працівникам вкрай напружена. Борг держави перед місцевими бюджетами у півтора-два місяці був завжди, але сьогодні цей борг виріс майже у півтора рази і станом на жовтень складає понад 40 мільйонів гривень», - каже секретар міської ради 2010-2013 рр., експерт партії Сергія ТІГІПКА «Сильна Україна» Наталія Леонченко. Це означає, що є проблема з виплатою житомирським вчителям авансу за жовтень і заробітної платні за листопад і грудень. Більш того, роз’яснень від держави, яким чином «залатати» дірку у понад 40 мільйонів, - не надійшло. Є побоювання, що цей дефіцит просто «скинуть» на місцеві бюджети, які точно не зможуть його ліквідувати.
«Мені як людині, яка працювала у виконавчих органах ради, не можна навішати локшину, я знаю, що в міському бюджеті «зайвих» 50 мільйонів гривень з урахуванням зарплати медичним працівникам, немає», - констатує Леонченко.
«Добре, що ми, депутати міської ради, передбачили у бюджеті 2014 року кошти на виплату щорічної винагороди (а це 57 стаття) у розмірі 50%», - додає експерт «Сильної України». Постає риторичне питання – на що чекати вчителям? На відпустки за власний рахунок? Чи зняття надбавок і доплати, передбачених чинним законодавством? На голі ставки? Чи, може, на збільшення тижневого навантаження з 18 до 20 годин при «замороженому» окладі, як це планується Урядом у 2015 році?
На ці та інші питання поки що немає відповіді. Якщо найближчим часом їх не знайдеться, педагоги вперше за останнє десятиліття вийдуть на свій майдан. А потім до них приєднаються і медичні працівники.
Прес-служба Житомирської обласної організації політичної партії «Сильна Україна»