Політика

Житомирська «Батьківщина»: Ми проти реформ, які дискредитують децентралізацію

14 October 2014, 13:51

В Житомирській обласній партійній організації поцікавилися думкою мешканців житомирських сіл щодо децентралізації. Люди занепокоєні.

Мешканці сіл виступають проти укрупнення сільських рад шляхом об’єднання. Нарікають на відсутність поміркованих дій та дискусії.

Нагадаємо, саме об’єднання сільських рад - мета адміністративної реформи, яку готує нинішня влада.

В результаті цієї реформи в Україні з 10279 сільських рад залишиться лише 400. На Житомирщині планують залишити лише чотири райони: Бердичівський, Житомирський, Коростенський, Новоград-Волинський та 20 сільських рад.

Масова ліквідація може призвести до закриття тисяч шкіл, дитячих садків, амбулаторій, лікарень, фельдшерсько-акушерських пунктів. Десятки тисяч вчителів, лікарів, вихователів будуть звільнені з роботи.

Ось, що про таку реформу думають мешканці наших сіл:

Вадим Бабич, 22 роки, село Тетерівка

Тетерівка розташована близько біля обласного центру. Особливо гостро така «децентралізація», на мою думку, на нас не вплине. Але інші села можуть постраждати, якщо з людьми не вестимуть дискусії, не оговорюватимуть болючі питання та пропозиції. Все необхідно вирішувати з громадами, а не там в Києві. Складається враження, що реформу хочуть провести для «галочки», а не для людей, адже буде багато незручностей, про які не думає керівництво. Мова йде і про звільнення людей, які втратять робочі місця, і про незручності з вирішенням медичних, освітніх, адміністративних питань.

Любов Миколаївна, 70 років, село Калинівка

Доводиться возити 6-річну дитину в школу в інше, більше село Левків. Якщо вранці з Калинівки автобус дитину забирає, то назад такого немає. Немає коштів зараз. А хто повірить, що після підписання папірців ці кошти знайдуться. Не можна одразу все брати і робити, потрібно обговорювати та спробувати провести децентралізацію в окремих районах, щоб подивитися на її результати. Ламати - не будувати!

Антоніна Котюк, 45 років, село Станишівка

Про децентралізацію чула немало. Ми навіть в селі збирали з цього питання громадські збори. З 3 тисяч односельчан - прийшло 20 людей. Поки не готові підтримати той проект, який пропонує влада. Адже все потрібно обговорити. Це серйозне рішення і воно не може вирішуватися у приказному порядку. Стає зрозуміло, що влада хоче зекономити на апараті управління, але чи стане від того краще нам, простим людям? Невідомо, чи призначатимуть старосту села, чи обиратимуть. Помітно, що поки ця, так звана реформа, сира та не узгоджена.

На наші плечі тепер хочуть перекласти утримання свого дільничого, швидкої, а чи підтримуватиме нас держава. Питань забагато - відповідей мало.

Наша Станишівська сільрада не дотаційна. Нам потрібно дати повноваження, ми маємо мати сайт і розуміти, які рішення приймає наша сільрада. Все має бути прозоро.

Станіслав Посудевський, 19 років, село Левків

Влада просто нахабно виганяє молодь з сіл малих. Вона нічого не робить для відродження села, і ця реформа виглядає такою, яка на практиці посилить лише цей ефект. Я хотів би жити там, де будуть зосереджені поряд усі ресурси і для освіти, і медицина, й інфраструктура. З таким скороченням, мені здається, ми такого ефекту не досягнемо.

Прес-служба Житомирської обласної партійної організації «ВО «Батьківщина»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі