Учасники антитерористичної операції не повинні доводити свій статус. Не мають бігати кабінетами та збирати довідки і дружини загиблих в зоні АТО військових, аби довести, що їхні чоловіки дійсно є учасниками бойових дій. Все повинно бути автоматизовано та прописано у законі.
Про реформи у соціальній сфері, галузях економіки, а також про роботу з молоддю зі студентами Житомирського державного технологічного університету 15 жовтня говорили представники політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» Павло Кишкар (№ 7 у виборчому списку), Остап Єднак (№ 17 у виборчому списку), Іван Мірошніченко (№ 15 у виборчому списку) та Наталія Чиж (кандидат у депутати по виборчому округу № 62 (Житомир) від «Об’єднання «Самопоміч»).
Справа наліво: Павло Кишкар, Наталія Чиж, Остап Єднак, Іван Мірошніченко
На проблемі, з якою стикаються багато учасників АТО та їхні сім'ї, зупинився командир групи інформаційної війни батальйону «Донбас» Павло Кишкар.
«Абсолютно абсурдна ситуація, коли люди направляються в АТО, а потім повинні приходити з війни та підтверджувати свій статус учасника бойових дій, збираючи довідки про свою участь в АТО. Ніде такого у світі немає. Ніхто не повинен нічого підтверджувати: якщо є наказ про те, що тебе направляють в зону АТО, ти автоматично стаєш учасником бойових дій. Все. Крапка. Ніхто не повинен ходити. А є таке, що людина не була проведена наказом і загинула. І тоді приходить його дружина, а таких дружин лише у мене в телефоні більше десяти, вони телефонують і перепитують, яким чином таке можливо, що чоловік воював, але не є учасником АТО. Абсурдні речі. Я думаю, ми їх уникнемо і пропишемо у законі», - зазначив Кишкар.
Співкоординатор Реанімаційного Пакету Реформ Остап Єднак наголосив на необхідності проведення змін у різних галузях економіки.
«У нас є підготовлена концепція податкових реформ, які певним чином стимулюють бізнес виходити з тіні та створювати робочі місця. Плюс ми плануємо проводити реформи та сприяти розвитку конкретних галузей економіки. Це аграрна галузь, лісова, деревообробна, легка промисловість, ІТ-індустрія, машинобудування і так далі. У кожній з цих галузей у нас є спеціалісти, і ми маємо рецепти, як сприяти розвитку цих галузей, як привабити інвестора. Але це має бути комплекс реформ, які включають захист прав власності, судова реформа тощо. Це все ми будемо відстоювати у парламенті. Це все потрібно для держави», - підкреслив Єднак.
Експерт у галузі сільського господарства, віце-президент Української зернової асоціації Іван Мірошніченко наголосив, що кожен зі списку «Об’єднання «Самопоміч» - високоморальна людина та фахівець у певній галузі.
«Наш список складається з представників громадських організацій, моральних і громадських лідерів, людей бізнесу, людей науки, тих, які присвятили багато років написанню та підготовці законів. Учасники списку – це люди-практики, кожен у своїй сфері. Багато речей у нашій країні відбуваються не «завдяки», а «всупереч». Так ось і наше об’єднання з’явилося всупереч багатьом факторам, які протидіяли цьому», - сказав Мірошніченко.
Голова громадського осередку об’єднання «Самопоміч» в м. Житомир Наталія Чиж розповіла, що представники політсили написали вже 60 законів. Вона також наголосила, що нині конче необхідна децентралізація влади.
«У нас ні в партії, ні в громадських організаціях немає людей з минулого, у нас немає жодного депутата, у нас немає жодного можновладця. Це люди, які писали закони. Від часу Майдану до теперішнього дня ними написано 60 законів, 40 з них – у Верховній Раді, 18 законів уже підтримано. Це закони, які пишуться для вас, для наших громад. Наша ідея та моя особисто як керівника громадського осередку – ми маємо всі встати і долучитися до роботи. Влада має бути на місцях. Нам, людям, які тут живемо, належить, усе, що є на подвір’ї: асфальт, дерево – то наше з вами спільне і належить громаді. І ми владу маємо забрати на місця. І ми можемо це зробити», - запевнила Чиж.
Спілкуючись зі студентами, Наталія Чиж розповіла про співпрацю «Самопомочі» з молоддю.
«Ми працюватимемо і після виборів. Нас цікавить наше місто і наше майбутнє. Так от після того, як пройдуть вибори, ми запустимо проект для людей похилого віку – відкриємо такий комп’ютерний клуб. І тут ми без вас не впораємося. Нам потрібні хлопці-волонтери, хто має вільний час, аби навчити людей похилого віку працювати на комп’ютері і користуватися Skype. Адже у багатьох рідні живуть за кордоном. По телефону розмовляти дорого, а по Skype нормально. Наша «Самопоміч» прийняла рішення, що після виборів, аби це не виглядало як піар, по місту ми встановимо 200 точок безкоштовного інтернету Wi-Fi: зупинки, аптеки, навчальні заклади. Ми хочемо, аби наші люди були більш обізнані розвивалися, та приєднувалися один до одного», - зауважила Чиж та запросила студентів приєднуватися до «Самопомочі».
«Нам потрібні студенти, зі своїми ідеями, зі своєю енергетикою. Не будьте байдужими, долучайтесь до нас. Офіс нашого громадського осередку знаходиться на Великій Бердичівській, 9. Тел.47-03-01», - запросила Чиж.
Про вже проведену роботу з молоддю розповів Павло Кишкар.
«Політична партія «Об’єднання «Самопоміч» має конкретні кроки роботи з молоддю, зокрема, обмін між сходом і заходом, між українськими університетами і університетами західними, європейськими. За цей рік вже понад тисяча дітей поїхали за цією програмою обміну і проживали у сім’ях між сходом і заходом. Ця ж програма буде продовжена громадським об’єднанням політичної партії «Самопоміч». Я думаю, що на наступний рік це вже буде 2 тисячі дітей. Цей досвід унікальний, він дозволяє зрозуміти західним українцям людей на сході і навпаки», - зауважив Кишкар.
Насамкінець Наталія Чиж закликала молодь обов’язково взяти участь у виборах.
«Прийдіть на дільниці і зробіть свій вибір. Самі ідіть та інших закликайте, хай йдуть і голосують. Не залишайтесь байдужими, не дайте використати ваш бюлетень», - закликала Чиж.