Політика

Гриценко у Житомирі: Скасування позаблокового статусу та вступ до НАТО – першочергове завдання нового парламенту

16 October 2014, 12:44

Питання внутрішньої та зовнішньої безпеки України – одне з найактуальніших, яке постало сьогодні перед чинною владою. Продумана політика в даному напрямку – запорука цілісності та єдності держави. Для досягнення цього Україна повинна якнайшвидше інтегруватися в НАТО - переконаний Анатолій Гриценко.

На прес-конференції лідер партії «Громадянська позиція» поділився з житомирськими журналістами своєю стурбованістю тим, що чинний президент обходить стороною і згортає тему НАТО.

«У мене є підозра, дуже хотів би помилитися, щоб це не було якоюсь кулуарною домовленістю з Путіним. Але, по-перше, у виборчій програмі «Блоку Петра Порошенка» слова «НАТО» немає. У нас є, у «Батьківщини» бачив, у інших, а у Порошенка – немає, а це глава держави. Питання позаблокового статусу та членства в НАТО – це стратегічне питання зовнішньої безпеки України. По-друге, президент не хоче, щоб прийняли закон про позаблоковий статус. У парламенті про це знають усі, фракції наполягають, але ті, хто орієнтуються на президента, включають гальма. По-третє, у презентованій президентом програмі «2020» йдеться про те, що через 6 років армія буде чисельністю півмільйона (а це в 2,5 рази більше, ніж зараз) і на неї будемо витрачати 5% ВВП. На той момент це буде десь 200 млрд. (у 5 разів більше, ніж зараз), якщо економіка зростатиме так, як планується. А це означає, що Україна не повинна інтегруватися в НАТО, бо якби планувала, то НАТО по-іншому працює. Там немає армій по півмільйона, окрім США та Туреччини. Усі решта – невеликі за чисельністю, але кожен бере на себе певний сектор: хтось, як Словаччина, спеціалізується на інженерних військах, хтось на флотському компоненті, хтось – на системах зв’язку, хтось – на спецназі. Тоді це дешевше, тоді залишаються кошти на освіту і медицину, на екологію, на науку, на пенсіонерів. І тоді усі разом вони колективно захищають кордони», - аргументував свої підозри Анатолій Гриценко та нагадав присутнім, що Україна – парламентсько-президентська республіка, а тому задавати курс зовнішньої та внутрішньої політики має саме Верховна Рада.

«Дуже не хотілося б, щоб відносини з НАТО Україна згорнула. Хочу нагадати, що ми живемо в парламентсько-президентській республіці, де, згідно Конституції, координація зовнішньої політики – це функція президента. Але ця координація здійснюється в рамках тих засад внутрішньої та зовнішньої політики, які визначає Верховна Рада. Очевидно, що новому парламенту доведеться сказати своє тверде слово і визначити рамки для президента. Бо інакше, якщо ось так враз взяти і розвернути країну на 180 градусів, то буде біда. Це питання потребує надзвичайно великої уваги з боку всієї громадськості, експертного середовища, журналістських спільнот. Ми вимагаємо від влади якнайшвидше скасувати позаблоковий статус», - заявив Анатолій Гриценко, підкресливши, що скасування позаблокового статусу України має стати одним з перших рішень новообраного парламенту.

Нагадаємо, 8 жовтня у Житомирі лідер «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко та кандидат по Житомиру Величко Олександр розповіли про основні принципи: справедливість, відкритість та чесність.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі