Політика

Дмитро Кропачов: Нам вдалося створити партію, яку не фінансують олігархи

17 October 2014, 14:38

«Сила людей» на сьогоднішній день, є першою в Україні політичною силою абсолютно нового європейського зразка. Це партія без політичного минулого, але з великим майбутнім. Її будують люди, а не олігархи. Жодної узурпації влади всередині партії: «Сила людей» сповідує ідеологію багатолідерності, кожен її член впливає на будь-яке рішення. Спочатку їх було п’ятеро, через місяць – тридцять, сьогодні – кілька тисяч.

Один із ініціаторів створення «Сили Людей», депутат обласної ради Дмитро Кропачов переконаний, що саме багатолідерна партія має стати не лише новою владою, а й основою громадянського суспільства.

- Дмитре, багатолідерність «Сили Людей» – це справжній «розрив шаблону»…У чому вона полягає?

-  Наша політична сила концептуально відрізняється від інших партій, зокрема, й тим, що у «Силі Людей» немає «вождів». Саме це дозволяє уникнути одноосібного прийняття рішень і дає можливість кожному реалізувати себе в партії. Керівним органом є Політична Рада, членами якої є делегати від обласних організацій. Партія фінансується виключно за рахунок членських внесків, а структура «Сили Людей» розбудовується  « з низу до гори», тобто з найнижчих ланок – первинних осередків, які формують районні, міські та обласні організації. Ви знаєте хоча б одну політичну силу, яка погоджує свої ініціативи з членами партії? Рядові партійці «Сили Людей» максимально залучені в процес прийняття рішень за допомогою внутрішніх референдумів. У нас повна демократія!

- «Сила Людей» відзначилася й тим, що створена була згідно усіх правил…

- Так, кілька місяців тому ми створили прецедент в українському політикумі, зареєструвавши партію не шляхом «купівлі» або перейменування вже якоїсь існуючої, а шляхом збору  підписів громадян. Протягом трьох місяців активісти їздили містами та селами України й зібрали 11 000 підписів, навіть, з окупованого Криму.

- Майже всі існуючі партії та рухи в своїй основі спираються на ресурси олігархічних кланів. «Сила Людей» фінансується виключно за рахунок членських внесків?

- В Україні державне фінансування партій відсутнє. Зрозуміло, що в таких умовах більшість політичних сил йде за грошима до великих спонсорів. Звісно, олігархи дають гроші не з альтруїстичних міркувань: взамін вони лобіюють свої інтереси при ухваленні законів, проводять в парламент через партійні списки слухняних «кнопкодавів», тримають на короткому повідку партійних вождів. Поки буде існувати така система, ніхто не буде писати та ухвалювати закони, які підтримують інтереси простих людей! Ми знаємо як змінити цю систему, тому й створили партію, яку не фінансують олігархи. Що стосується нинішньої передвиборної кампанії, яка відбувається у непростий для України час, коли на Сході йде війна, ми вважаємо недоцільним та аморальним витрачати величезні кошти на рекламу. Левову частину своїх ресурсів ми направляємо на допомогу армії.Згідно з опублікованими медіа прейскурантами, вартість передвиборчої агітації на телебаченні - задоволення не з дешевих. І тільки лінивий не рахував, скільки сотень тисяч, а то й мільйонів можна на це витратити. Думаю, що взагалі потрібно змусити партії зменшити витрати на агітацію, які лише зростають від виборів до виборів. У тому числі через заборону платної політичної реклами у період виборів. Як це вже зроблено у багатьох європейських країнах.

- Ні для кого не є таємницею, що навіть на те, щоб взяти участь у виборах, політичній силі необхідно сплатити захмарну суму коштів. Ви вже сказали, що й значні кошти потрібні на політичний піар та рекламу. Хто фінансує передвиборчу компанію «Сили Людей» та Ваших мажоритарників?

- Я переконаний, що відсутність коштів для реклами, а відтак - обмежена присутність політичної сили у медіа просторі, не повинна бути для виборців критерієм оцінювання достойності. Але донести хоча б мінімальну інформацію ми повинні. Наприклад, з друком цієї газети, яку зараз тримає у руках читач, мені допомогли друзі. Рекламу на інформаційних щитах біля під’їздів багатоповерхівок розмістив теж товариш та наш однопартієць. На виготовлення інформаційних кубів «складалися» коштами знайомі. Дуже серйозно допомагають нам волонтери. Що стосується реєстрації партії в ЦВК, щоб брати участь у виборах, необхідно було заплатити понад 1 млн. 200 тис. грн. «Сила Людей» зібрала ці кошти! Спочатку скинулися самі – хто скільки міг. Потім пішли до знайомих підприємців і усіх, хто симпатизував нашій партії. Цікаво, що багато незнайомих людей, які вірять в нашу силу й ті цінності, які ми підтримуємо, теж допомогли коштами. Олігархи нам нічого не давали і взагалі  у нас заборонено приймати більше 50 тис. грн. від однієї людини. Власне, завдяки людям, ми зібрали необхідну суму менше, ніж за місяць.

- Це правда, що «Сила Людей» до своїх лав не приймає колишніх народних депутатів?

- Так, в нашій партії немає осіб, які були депутатами ВР, членами Кабінету Міністрів, президентами, головами ОДА, генеральними прокурорами, суддями Конституційного Суду, починаючи з 2004 року. Також ми не бачимо себе поряд із «регіоналами» та олігархами.

- Судячи з такого серйозного підходу до відбору у члени партії, стає цікаво хто ж потрапив до виборчого списку «Сили Людей»?

- Ми, мабуть, єдина партія, в якій за номера прізвищ у списку голосували таємно і за кожного окремо. Список кандидатів від партії «Сила Людей» формувався шляхом проведенням анонімного рейтингового голосування. У виборчому списку партії юристи, громадські діячі, викладачі, підприємці, журналісти. Разом з членами партії, до нього  увійшли відомі експерти, серед яких один із авторів Конституції України Віктор Мусіяка, Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики Геннадій Друзенко, Голова наглядової ради благодійного фонду «Підтримай армію України» Слободянюк Тарас та інші. Є у нашому списку й троє житомирян. Зокрема, депутат Житомирської міської ради Юрій Мойсеєв, який увійшов у першу десятку, та журналіст Анна Данюк-Черкашина.

- Для України все ще залишається актуальною проблема низького рівня участі жінок у виборчому процесі, зокрема, проблемним є питання гендерних квот у партійних списках. У виборчому списку «Сили Людей» багато жінок?

- Відомо, що одиниці із зареєстрованих політичних партій, що беруть участь у нинішніх виборах, включили до своїх списків 30 і більше відсотків жінок, як того вимагає українське законодавство. Ми цю вимогу навіть трішки «перевиконали»! Власне, 43% списку займають жінки.

- З якою програмою ідете на вибори?

- «Сила Людей» іде на вибори, щоб змінити систему і пропонує разом будувати суспільство можливостей. У своїй програмі ми виступаємо за формування чесного, відповідального середнього класу та розвиток підприємництва, для якого держава є партнером і помічником. Ми вважаємо, що громадянам має бути забезпечено гідний дохід, яким вони здатні самостійно розпоряджатися. «Сила Людей» виступає за створення реального самоврядування в територіальних громадах і залучення громадян до прийняття рішень, справедливий захист у судах та чесну роботу правоохоронних органів. Пропонуємо впровадження якісної системи освіти, яка відповідатиме потребам ринку та гарантуватиме рівні можливості для кожного. Безумовно, ми наполягаємо на забезпеченні якісних та доступних медичних послуг для всіх громадян, а також безпечного довкілля, що має сприяти народженню й вихованню здорових дітей та активному довголіттю.

За 23 роки обіцянки змінити країну так і залишилися обіцянками… Настав час свідомих і Сильних Людей, які відповідатимуть за свої слова та вчинки. Ми переконані, що держава повинна працювати для людей, тому відкриті до дискусій щодо найважливіших питань майбутнього України. Разом ми – СИЛА!

Прес-служба ПП «Сила людей»

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Матеріали по темі